Katku B., 22, priviedol k Future Generation Europe projekt LadyUp, ktorý ju pred dvoma rokmi presvedčil o tom, že aj ona sa chce podieľať na tvorbe projektov, ktoré pomáhajú iným, tak ako tento projekt pomohol jej. Prostredníctvom organizácie našla spôsob, ako posunúť ďalej svoje skúsenosti a zároveň naďalej rozvíjať jej nadšenie pre medziľudskú komunikáciu

Ako členku Public Events tímu a HR tímu ju zaujalo plánovanie verejných podujatí, ktoré jej vďaka širšej cieľovej skupine dovoľujú sa realizovať v oblasti, ktorá ju baví. V rámci ľudských zdrojov môže neustále zdokonaľovať svoje komunikačné schopnosti a podieľať sa na výberovom procese členov organizácie. 

“Najviac ma bavia ľudia a komunikácia s nimi, či už ide o účastníkov, mentorov alebo vybavovanie priestorov. Komunikácia s ľuďmi je moja najobľúbenejšia, pretože práve tí sú kľúčom celej našej organizácie.“ 

Katky sme sa pýtali nie len na to, čo jej dobrovoľníctvo dáva, ale aj čo ju inšpiruje, ako relaxuje, alebo čo by odporučila mladým, ktorí sa po strednej škole rozhodnú inak ako pre štúdium na vysokej škole.

Čo ti dáva FGE?

Dáva mi komunitu plnú super ľudí. Spoznala som tu nespočetne veľa skvelých ľudí a rôzne mentality. Napríklad v škole sú všetci ľudia v podstate rovnakí, vzhľadom na to, že študujete rovnaký odbor, ale tu je každý jednoducho iný. Aj preto, že rada komunikujem s ľuďmi viem túto inakosť oceniť. FGE mi tiež prináša veľa možností vzdelávania. 

 “Zúčastnila som sa rozličných workshopov a eventov. Pomohlo mi to nájsť si moju súčasnú prácu.”

Naučila som sa všetko od vytvorenia si životopisu cez správnu komunikáciu s nadriadeným. FGE mi naozaj dalo veľa, dokonca aj mimo organizácie, lebo som sa naučila všelijaké zaujímavé zručnosti, nielen na workshopoch, ale aj od šikovných ľudí v organizácii, ktorých rady sú na nezaplatenie.

Čo ťa odlišuje od ostatných?

Brutálna úprimnosť, ale naozaj brutálna. Viem byť možno až príliš úprimná a niekedy to, samozrejme, nie je výhodou. Zatiaľ si to však ľudia prevažne cenia. Táto vlastnosť mi aj veľakrát pomohla. A pomohla som tým možno aj iným ľuďom, lebo som im povedala niečo, čo nechceli, ale potrebovali počuť. Viem tak niekomu ukázať stránku, ktorú možno predtým nevidel a ja som prvá, ktorá sa to nebála povedať. Dôležité je nebáť sa povedať, čo si človek myslí, ale zároveň to vedieť podať taktne a správne. Musíme byť úprimní ale zároveň mať v sebe aj srdce

Čo je tvojou najväčšou motiváciou?

Budúcnosť. Veľmi ma motivuje moja budúcnosť – kam sa môžem dostať, čo sa môžem naučiť. Ja sa naozaj rada učím nové veci, čiže aj mojou najväčšou motiváciou je naučiť sa čo najviac. Zároveň aj to, kde sa vidím o pár rokov. Vidím sa v tom, že neustále každý deň rastiem. Aj keby som o pár rokov bola len o kvapku lepšia, ako som teraz. Verím v to, že neustále rastieme tým, že sa učíme nové veci a počúvame iných ľudí. 

Čo je tvojou najväčšou motiváciou?

Som trošku spachtoš, čiže si rada pospím. Rada čítam, hlavne romantické knihy – mojou najobľúbenejšou je Pýcha a predsudok. Nemám rada prechádzky, ale zbožňujem kolieskové korčule, ktoré sú tým najlepším letným oddychom. Napriek tomu, že ľudia často odpovedia len, že čítajú knihy, chodia behať a podobne, a pritom si doma radšej zapnú seriál alebo fim, ja vždy rada na rovinu poviem, že rada pozerám filmy a seriály, lebo je to niečo pričom vie človek naozaj vypnúť a preniesť sa do iného sveta. 

Čo by si odporučila mladým ľuďom?

“Síce to môže byť trošku citlivá téma, ľuďom, ktorí sa rozhodnú neísť na vysokú školu, by som odporučila, aby sa nikdy neprestali vzdelávať.”

Máte kopec možností – od kníh, dokumentárnych filmov, organizácií, ako sme my, alebo rôznych kurzov. Možností je neskutočne veľa a vy ich určite využite, lebo ak nie teraz, tak kedy?

Aké boli tvoje novoročné predsavzatia?

Dala som si jedno všeobecné, a to starať sa o svoje zdravie. Kedysi som na to kašlala. Nielen strava a fitko, ale celkovo si dávať pozor na svoje telo. Ako sa hovorí, v zdravom tele zdravý duch. Čiže starať sa o svoje telo aj fyzicky aj psychicky. Dopriať si možno viac kníh ako filmov. Tiež by som si chcela začať lepšie plánovať dni a pracovať na svojom time managemente

Katka je vždy brutálne úprimná, otvorená a neustále pracuje na svojom sebarozvoji. Jej aktuálnym cieľom je naučiť sa riadiť tím tak, aby boli ona aj všetci členovia spokojní, a práve na tom dokáže zapracovať aj prostredníctvom FGE a my jej budeme vo všetkom držať palce.