ostatné projekty fge

Poskytujeme mladým schopnosti a informácie pre lepšie rozhodnutie

Sme nadšenci neformálneho vzdelávania a inovácie. Študentom a mladým ľuďom poskytujeme projekty zamerané na ich aktivizáciu, poskytnutie kariérnych informácií a zlepšenie ich schopností.

Na tejto stránke sú projekty, ktoré momentálne finalizujú svoje trvanie, prípadne ich máme pripravené v ponuke, avšak momentálne nie sú zaradené v pláne činnosti.

V NAŠOM PORTFÓLIU SA NACHÁZAJÚ AJ PROJEKTY
Rôzne typy mentoringov:

WAKE UP


Toto nie je druhý
Lead UpWake Up učí svojich účastníkov ako urobiť prvý krok k úspechu. Tvojim mentorom bude preto motivátor alebo kouč. V rámci programu si pre teba pripravujeme rôzne úlohy ako výjsť z komfortnej zóny a skvelú komunitu ľudí, s ktorými na to prídete spolu.

Vytúžená odmena pre menteeho je zisk odhodlania a motivácie posunúť sa ďalej, aktívne vyhľadávať príležitosti alebo získať dostatočné kompetencie na informovaný výber školy alebo kariéry.

Wake Up sa tradične organizuje raz za akademický rok. Zatiaľ posledný ročník skončil vo februári 2020.

Projekt určený pre stredoškolákov a vysokoškolákov.

BORN TO SUCCEED


Na tvojej komunite záleží! Vďaka projektu Born to Succeed vytvárame pre naše lokálne komunity v Banskej Bystrici a Košiciach platformu, ktorá robí všetko preto aby priniesla kreatívne myšlienky do tvojho regiónu.

BtS funguje podobne ako naše ostatné mentoringy, jeho výstupom je však príprava lokálneho projektu, ktorý pripraví mentee spoločne so svojím mentorom. Posilníme tak tvoje schopnosti ale aj pomôžeme komunite.

Projekt určený pre stredoškolákov a vysokoškolákov.

Formáty pre partnerov, ktoré organizujeme na kľúč

YOUTH 2 BUSINESS

Zoznám sa so zástupcami spoločností v neformálnom prostredí. Áno, aj oni sú len ľudia a chcú ťa hlavne spoznať!

Nikdy nevieš. Práve vďaka Y2B môžeš zaujať tak veľmi, že získaš nový job alebo urobíš dojem počas tímovej aktivitky alebo speed-datingu.

Cieľom projektu je neformálne spoznanie sa zástupcov firiem a záujemcov o prácu pomocou neformálnych aktivít. O ich zostavenie sa postaráme my ako organizátor (speed-dating, prezentácie, neformálne aktivity, networking…).

Y2B sa organizuje ako večerné podujatie na vyžiadanie. V prípade záujmu o zorganizovanie Y2B podujatia pre Vašu firmu nás kontaktujte na info@futuregenerationeurope.eu. Zabezpečíme celé podujatie ako aj študentov.

Projekt určený pre vysokoškolákov a absolventov.

SUCCESS IS FREE

Nájsť si správne zamestnanie alebo sa nakopnúť do podnikania nie je jednoduché. Niekedy však potrebujeme počuť jeden príbeh, aby sme pochopili, že úspech je možný aj pre nás.

Prostredníctvom projektu Success is Free organizujeme unikátne diskusie spojené s výzvou. Splň ju a získaš odmenu/výhodu, ktorú ti poskytne prednášajúci. 

Cieľom projektu je priblížiť profesnú realitu účastníkom diskusie. Či už poskytnúť “backstage” pohľad do firmy alebo predstaviť svoj príbeh – o tom všetkom je SiF. Diskusia umožňuje účastníkom lepšie sa stotožniť s danou firmou alebo podnikaním.

SiF sa organizuje ako večerné podujatie na vyžiadanie. V prípade záujmu o zorganizovanie SiF podujatia pre Vašu firmu nás kontaktujte na info@futuregenerationeurope.eu.
Zabezpečíme celé podujatie ako aj študentov.

Projekt určený pre vysokoškolákov a absolventov.

Súťaže a digitálne platformy

BERMUDIA

Bermudia je “čarovný” priestor, ktorý vznikol ako odpoveď na momentálnu situáciu začarovaného trojuholníka medzi trhom práce, študentmi a školstvom. V dnešnej dobe pozorujeme, že školy vypúšťaju stovky absolventov, ktorí nie sú pripravení na trh práce.

Cieľom Bermudie je nájsť najšikovnejších žiakov zo SR, ktorí sa budú snažiť nájsť východisko zo začarovaného trojuholníka.

Zlož si tím, z najmenej troch členov a v rámci súťažných “putovacích” kôl, vám zadáme úlohy, ktoré riešite spolu. Budete sa zabávať, lámať si hlavy, kreatívne tvoriť a aj niečo natáčať.

Hlavnou pridanou hodnotou projektu je cvičenie schopností účastníkov hľadať riešenia. 

Projekt určený pre stredoškolákov. 

COMPASS

Povedz nám, aká vysoká škola ťa zaujíma a naši helperi – študenti VŠ ti o nej povedia všetko prostredníctvom online hovoru. Stačí aby si mal zvedavé otázky.

COMPASS je online platforma inšpirovaná obľúbenými tútormi projektu MiniErasmus. Použi COMPASS kedykoľvek z pohodlia domova a my ti povieme na akú školu sa hodíš a spojíme ťa s helperom, ktorý ti o nej povie viac.

Platforma COMPASS je momentálne v prestavbe.

Projekt určený pre stredoškolákov a všetkých, ktorí zvažujú inú vysokú školu.

UKONČENÉ PROJEKTY A AKTIVITY
Uvedené projekty z rôznych dôvodov už nebudeme v rámci FGE organizovať

NO NEED FOR NEET!

Prvá medzinárodná výmena ERASMUS+ organizácie FGE. Ako naozaj vyzerá nezamestnanosť v krajinách EÚ? Čo môžeme urobiť, aby sme získali prácu hneď po ukončení štúdia? No Need for NEET poskytoval odpovede práve na tieto otázky. Výmena sa realizovala v roku 2017.

Projekt určený pre stredoškolákov.

BACK FROM ABROAD

V akademickom roku 2017 – 2018 sme organizovali “comeback” projekt pre zahraničných Slovákov. Ak si videl niečo zaujímavé v zahraničí, mohol si nám napísať, ako by sme to mohli implementovať na Slovensku. Následne víťazi získali skvelé ceny.

Projekt určený pre vysokoškolákov a pracujúcich.

Zaujali Vás naše projekty? Dajte nám vedieť na info@futuregenerationeurope.eu.