Organizácia FGE prináša jedinečnú možnosť, ktorá nemá obdobu v žiadnom členskom štáte Európskej únie. MiniErasmus je štvordňový projekt, ktorý ti konečne dá odpoveď na otázku: „Vedel by som si predstaviť takto prežiť najbližšie roky môjho života?“

V priebehu jedného semestrálneho týždňa tak vyskúšaš, aké je to byť vysokoškolákom a spoznáš množstvo ľudí, s ktorými sa možno budeš stretávať nasledujúce životné obdobie.

 

Nie je to však len o výbere správnej vysokej školy. Vďaka bohatému programu ti MiniErasmus otvára brány do nového sveta, v ktorom ti povieme všetko o možnostiach, o ktorých si netušil.

Našim cieľom je ukázať ti, že už dnes sa oplatí zaujímať sa o svoju budúcnosť. Informácie, ktoré získaš na našom projekte budú pre teba neskôr výhodou, ktorá ti môže výrazne pomôcť dosiahnuť tvoj cieľ.

 
PREČO SA ZAPOJIŤ DO PROJEKTU?

Zaži skutočné prednášky a semináre vysokých škôl!
Je tento odbor pre mňa ten pravý? MiniErasmus ti dáva príležitosť vidieť skutočné prednášky a semináre vysokých škôl. Už žiadne informácie z druhej ruky. Spoznaj systém štúdia a prostredie, porozprávaj sa s profesormi a študentmi. V rámci programu ti ponúkame štyri dni, počas ktorých sa budeš môcť dozvedieť o danej vysokej škole všetko.

"
Získaj nového kamaráta – tútora!
Aby si nebol v novom prostredí stratený, ešte pred projektom ti pridelíme tútora – študenta danej vysokej školy, ktorý ti zodpovie tvoje otázky a počas projektu ti ukáže školu či mesto.
"

Staň sa súčasťou komunity, ktorá ti ukáže možnosti!
MiniErasmus je príležitosť spoznať obrovské množstvo ľudí. Tútori, partnerské organizácie, ľudia z firiem alebo ostatní účastníci – vďaka našim večerným networkingovým eventom spoznáš množstvo ľudí, ktorí ti ukážu oveľa väčší svet než ten, na ktorý si zvyknutý.

"
Workshopy a diskusie aké doma nezažiješ!
Zabezpečíme ti príležitosti, ku ktorým by si sa počas bežnej školy nedostal. Chceš vedieť, ako lacno cestovať, vedieť ako zaujať, zapamätať si tonu učiva alebo ako správne napísať blog? Ponúkame ti workshopy od naozajstných odborníkov na rôzne pragmatické témy. Pripravíme ti diskusie na rôzne aktuálne spoločenské témy so známymi osobnosťami a špičkovými rečníkmi.
"

Zisti ako sa skutočne môžeš zamestnať s diplomom z VŠ!
Tvoje vzdelanie je úspešne zavŕšené až keď sa riadne „predáš“ na trhu. O tom, čo sa dá vlastne s tvojím vysnívaným odborom robiť, sa dozvieš už počas MiniErasmu. V rámci programu sprostredkúvame informačné stretnutia s profesionálmi, ktorí ti nastavia realistické zrkadlo o možnostiach danej profesie. Si správny človek pre danú prácu? Dozvieš sa len na MiniErasme!

N

Informácia pre zástupcov a zamestnancov stredných škôl

Účasť Vašich žiakov na MiniErasmus nepodlieha žiadnej formálnej registrácií ani zmluvnej povinnosti. Radi príjmeme akéhokoľvek žiaka zo stredných škôl na Slovensku. Nie sme fanúšikovia zbytočnej byrokracie.

Zoznam stredných škôl uverejnený v registrácií sa snaží zahrnúť čo najväčší možný počet stredných škôl. Nejedná sa však o zoznam prihlásených stredných škôl. V prípade, ak sa Vaša škola nenechádza v zozname, kontaktujte nás na mini.erasmus@futuregenerationeurope.eu. Aj napriek nezahrnutia školy v zozname sa Vaši žiaci môžu hlásiť do programu. Stačí, ak vo výbere zaznačia políčko „iné“. Následne v ďalšej otázke uvedú názov Vašej školy.

Pokiaľ si želáte, aby sme Vám dali vopred schváliť zoznam vybraných študentov na projekt, prosíme oznámte nám to na e-mail mini.erasmus@futuregenerationeurope.eu. V opačnom prípade budeme zoznam na schválenie zasielať len tým stredným školám, z ktorých vyberieme väčší počet žiakov ako 7. V prípade, že tento počet bude menší a rovnaký ako 7 vybraných žiakov, budeme žiakov z časových dôvodov informovať, aby si schválenie účasti zabezpečili individuálne.

PRÍBEHY ŠTUDENTOV

Našich projektov sa zúčastnilo už vyše 3500 študentov. Aký je ich príbeh?
Príbehy