MINIERASMUS
podmienky a registrácia

Tu sa dozvieš všetko potrebné pre tvoju účasť!

MINIERASMUS
24.11 – 28.11

Registrácia na jeseň opäť!

MINIERASMUS
24.11 – 28.11

Registrácia od jeseň opäť!

Môžem sa práve ja zúčastniť
projektu MiniErasmus?

Na projekt MiniErasmus akceptujeme tri skupiny účastníkov – žiakov ktorejkoľvek
strednej školy na Slovensku.

Už si sa MiniErasmu zúčastnil?
Nevadí! Do projektu sa môžeš zapojiť aj opakovane!

Kedysi platilo pravidlo, že z jednej strednej školy vyberieme 2 účastníkov. To však dnes už NEPLATÍ! Prioritou pre rozhodnutie je obmedzenosť kapacít danej vysokej školy. Z jednej strednej školy sa vtedy môže dostať viacero žiakov ako len 2.

TRI KATEGÓRIE ŽIAKOV

 

„Pochádzam z toho istého mesta, alebo z okolia, kde sa nachádza moja vybraná vysoká škola.“

Projektu sa môžeš zúčastniť, ak máš minimálne 16 rokov v čase prvého dňa konania projektu a tvoja stredná škola súhlasí s tvojou účasťou na projekte. Na projekt dochádzaš z miesta bydliska. Ubytovanie neposkytujeme!

„Pochádzam z iného mesta, ako toho, kde sa nachádza moja vybraná vysoká škola. Viem si však zabezpečiť vlastné ubytovanie.“

Projektu sa môžeš zúčastniť, ak máš minimálne 16 rokov v čase prvého dňa konania projektu a tvoja stredná škola súhlasí s tvojou účasťou na projekte. Na projekt dochádzaš zo svojho vybaveného ubytovania. Ubytovanie neposkytujeme!

„Pochádzam z iného mesta ako toho kde sa nachádza moja vybraná vysoká škola. Neviem si zabezpečiť vlastné ubytovanie.“

Projektu sa môžeš zúčastniť, ak máš minimálne 18 rokov v čase prvého dňa konania projektu a tvoja stredná škola súhlasí s tvojou účasťou na projekte. Ubytovanie ti zabezpečujeme my v spolupráci s vysokými školami a to na hosteloch. Niektoré fakulty takúto možnosť nemajú, tak si na to pri registrácii daj pozor!

Super, môžem sa zúčastniť! Ako prebieha registrácia?

Registrácia prebieha prostredníctvom formulára, ktorý uverejníme na tejto webovej stránke vo vopred oznámenom čase. Vyplň registráciu svedomito. Na zle vyplnené registrácie neprihliadame!

Účelom registrácie je dozvedieť sa, prečo by sme mali prijať práve teba. Účasťou na projekte nemôžeme z kapacitných dôvodov vyhovieť každému. Originalita a schopnosť odlíšiť sa je niečo, čo ti môže pomôcť byť uprednostnený pri výbere účastníkov.

Akú vysokú školu
si vybrať?

Chceme zabezpečiť, aby si mal čo najväčšiu šancu zúčastniť sa projektu. V registrácii si preto vyberáš dve vysoké školy. V našom výbere tak budeš zaradený na jednu z nich. Výber oboch škôl ber preto vážne. Pamätaj si, že každá skúsenosť na vysokej škole sa oplatí.

Tip: Ak by si sa predsa len chcel ísť pozrieť len na jednu vysokú školu, označ v oboch výberoch tú istú vysokú školu. Dá sa to! Ber však na vedomie, že v prípade, ak bude na túto školu obmedzená kapacita, týmto krokom si znižuješ šancu stať sa účastníkom MiniErasmu.

Som registrovaný. Čo teraz?

 

Po ukončení registrácie spracúvame zoznamy vybraných účastníkov. Samotný výber a jeho potvrdenie konzultujeme s tvojou strednou školou alebo ťa poprosíme, aby si si vybavil povolenie od školy sám. Oznámenie výberu preto môže trvať nejaký čas.
E-mail o tom, že si správne vyplnil registráciu nezasielame. Zasielame až:

Ak si bol vybraný, po schválení – akceptačný e-mail s účastníckymi podmienkami.

Ak si nebol vybraný z kapacitných dôvodov, informujeme ťa prostredníctvom tvojej strednej školy o tom, že si bol vybraný ako náhradník.

Ak si nesplnil podmienky alebo si nesprávne vyplnil registráciu, bohužiaľ, na tvoju prihlášku sa neprihliada.

Moja stredná škola nie je zapojená do projektu. Môžem sa zúčastniť aj tak?

 

Určite si v registrácii všimneš, že si môžeš vybrať svojú strednú školu z abecedného zoznamu. V zozname by sa mali nachádzať VŠETKY stredné školy Slovenska. NIE JE TO zoznam spolupracujúcich škôl. Proste sú tam všetky. Nie je tam tvoja stredná škola aj tak? Nezúfaj! Problémy sú na to, aby sa riešili. Ako na to?

O projekte sa dozvieš
p
red zverejnením registrácie na projekt

Jednoducho napíš na mini.erasmus@futuregenerationeurope.eu, že sa chceš zapojiť a my ti poskytneme všetky materiály, ktoré treba odprezentovať vedeniu tvojej strednej školy. Školu dopíšeme do zoznamu v registrácii.

Ak škola naozaj nie je v zozname, vyber v zozname stredných škôl položku „iné“. Do konca registrácie nám však povinne musíš poslať e-mail na adresu mini.erasmus@futuregenerationeurope.eu, v ktorom nás informuj o tom, z akej strednej školy si. Zároveň ťa poprosíme o informovanie vedenia o tvojej účasti. V prípade nezaslania e-mailu na vyššie uvedenú adresu nebudeme na prihlášku prihliadať.

O projekte sa dozvieš
už počas trvania registrácie

MINIERASMUS

NOVEMBER 2024

Časovo obmedzená registrácia začína na jeseň! Nezmeškaj to!

MiniErasmus

Info pre Stredné školy

Vysoké školy

Mini Erasmus Tím

Domov