Prihlásenie do projektu MiniErasmus
(Tu sa dozvieš všetko 🙂 )
Môžem sa práve ja zúčastniť projektu MiniErasmus?
Na projekt MiniErasmus akceptujeme dve skupiny účastníkov – žiakov ktorejkoľvek strednej školy na Slovensku.
Už si sa MiniErasmu zúčastnil? Nevadí! Do projektu sa môžeš zapojiť aj opakovane!

Domáci žiak

„Pochádzam z Bratislavy alebo z okolia.“

Projektu sa môžeš zúčastniť, ak máš minimálne 16 rokov v čase prvého dňa konania projektu a tvoja stredná škola súhlasí s tvojou účasťou na projekte. Na projekt dochádzaš z miesta trvalého bydliska!

Dochádzajúci žiak s vlastným ubytovaním

„Pochádzam z iného mesta ako z Bratislavy alebo okolia.“

Projektu sa môžeš zúčastniť, ak máš minimálne 16 rokov v čase prvého dňa konania projektu a tvoja stredná škola súhlasí s tvojou účasťou na projekte. Na projekt dochádzaš zo svojho vybaveného ubytovania. Ubytovanie neposkytujeme!

Super, môžem sa zúčastniť! Ako prebieha registrácia?

Registrácia prebieha prostredníctvom formulára, ktorý uverejníme na tejto webovej stránke vo vopred oznámenom čase. Vyplň registráciu svedomito. Na zle vyplnené registrácie neprihliadame! Účelom registrácie je dozvedieť sa, prečo by sme mali prijať práve teba. Účasťou na projekte nemôžeme z kapacitných dôvodov vyhovieť každému. Originalita a schopnosť odlíšiť sa je niečo, čo ti môže pomôcť byť uprednostnený pri výbere účastníkov.

Kedysi platilo pravidlo, že z jednej strednej školy vyberieme 2 účastníkov. To však dnes už NEPLATÍ! Prioritou pre rozhodnutie je obmedzenosť kapacít danej vysokej školy. Z jednej strednej školy sa vtedy môže dostať viacero žiakov ako len 2.

Akú vysokú školu si vybrať?
Chceme zabezpečiť, aby si mal čo najväčšiu šancu zúčastniť sa projektu. V registrácii si preto vyberáš dve vysoké školy. V našom výbere tak budeš zaradený na jednu z nich. Výber oboch škôl ber preto vážne. Pamätaj si, že každá skúsenosť na vysokej škole sa oplatí.

Tip: Ak by si sa predsa len chcel ísť pozrieť len na jednu vysokú školu, označ v oboch výberoch tú istú vysokú školu. Dá sa to! Ber však na vedomie, že v prípade, ak bude na túto školu obmedzená kapacita, týmto krokom si znižuješ šancu stať sa účastníkom MiniErasmu.

Som registrovaný. Čo teraz?
Po ukončení registrácie spracúvame zoznamy vybraných účastníkov. Samotný výber a jeho potvrdenie konzultujeme s tvojou strednou školou alebo ťa poprosíme, aby si si vybavil povolenie od školy sám. Oznámenie výberu preto môže trvať nejaký čas. E-mail o tom, že si správne vyplnil registráciu nezasielame. Zasielame až:
– Ak si bol vybraný, po schválení – akceptačný e-mail s účastníckymi podmienkami.
– Ak si nebol vybraný z kapacitných dôvodov, informujeme ťa prostredníctvom tvojej strednej školy o tom, že si bol vybraný ako náhradník.
– Ak si nesplnil podmienky alebo si nesprávne vyplnil registráciu, bohužiaľ na tvoju prihlášku sa neprihliada.
Moja stredná škola nie je zapojená do projektu. Môžem sa zúčastniť aj tak?
Určite si v registrácii všimneš, že si môžeš vybrať svojú strednú školu z abecedného zoznamu. V zozname by sa mali nachádzať VŠETKY stredné školy Slovenska. NIE JE TO zoznam spolupracujúcich škôl. Proste sú tam všetky. Nie je tam tvoja stredná škola aj tak? Nezúfaj! Problémy sú na to, aby sa riešili. Ako na to?

Pred zverejnením registrácie na projekt

Jednoducho napíš na mini.erasmus@futuregenerationeurope.eu, že sa chceš zapojiť a my ti poskytneme všetky materiály, ktoré treba odprezentovať vedeniu tvojej strednej školy. Školu dopíšeme do zoznamu v registrácii.

O projekte sa dozvieš už počas trvania registrácie

Ak škola naozaj nie je v zozname, vyber v zozname stredných škôl položku „iné“. Do konca registrácie nám však povinne musíš poslať e-mail na adresu mini.erasmus@futuregenerationeurope.eu, v ktorom nás informuj o tom, z akej strednej školy si. Zároveň ťa poprosíme o informovanie vedenia o tvojej účasti. V prípade nezaslania e-mailu na vyššie uvedenú adresu nebudeme na prihlášku prihliadať.

Tip: Do projektu nie sú zapojené ani zďaleka všetky stredné školy na Slovensku. Ak sa o tomto projekte dozvieš a máš záujem zúčastniť sa, si to práve ty, ktorý nám môže pomôcť rozšíriť túto informáciu spolužiakom na tvojej škole. Pomôž preto aj tvojim spolužiakom zúčastniť sa projektu MiniErasmus!
Manipulačný poplatok

Výška účastníckeho poplatku za MiniErasmus Marec 2023 je 40,- EUR. Poplatok sa použije na zabezpečenie projektu a činnosti organizácie v súlade so stanovami!

Poplatok nie je registračný (neplatíš za registráciu) a nepožadujeme ani poplatok od strednej školy! Povinnosť zaplatiť manipulačný poplatok vzniká až keď ti doručíme elektronicky akceptačný mail a budeš prijatý na projekt MiniErasmus.

Informácie o poplatku sú súčasťou podmienok účasti projektu MiniErasmus.sPodmienky účasti sú záväzné pre všetkých účastníkov, preštuduj si ich prosím pred registráciou!

Sociálne odpustenie poplatku

V prípade, ak si poberateľ sociálneho štipendia, FGE ti prináša možnosť “sociálneho odpustenia manipulačného poplatku” pre projekt MiniErasmus.

Samotnú žiadosť ako aj podmienky nájdeš TU.