Deň otvorených dverí elektroenergetiky

 

WATT’S NEXT pre teba? Končíš strednú školu a rozhoduješ sa, čo ďalej?

 

Zaujíma ťa elektrotechnika? Máme pre teba perfektnú príležitosť zistiť to!

O projekteVIAC ČOSKORO!

18.04 – 19.04.2024 

Deň otvorených dverí elektroenergetiky je dvojdňový projekt, ktorý ti priblíži elektroenergetiku zážitkovým spôsobom. Získaš možnosť navštíviť unikátne laboratórium veľmi vysokého napätia v Trnávke, rozvodňu 400 kV v Podunajských Biskupiciach, a tiež Fakultu elektrotechniky a informatiky na STU v Bratislave.

Vďaka DODE sa budeš môcť prepojiť so svetom „budúcnosti“ formou nadviazania kontaktov s vysokoškolákmi a zamestnancami firiem.

Okrem toho pri zábavnom programe spoznáš ľudí s podobnými záujmami, dostaneš poradenstvo ohľadom výberu vysokej školy, a samozrejme získaš kopec nových vedomostí (nielen) o elektroenergetike. Nové zážitky a skúsenosti môžu tiež veľmi pozitívne ovplyvniť tvoj životopis a atraktívnosť na trhu práce.

Tak zober aj svojich kamošov a kamošky, a

DODE pre teba organizujú

Future Generation Europe

Fakulta elektrotechniky a informatiky STUBA

Ústav elektroenergetiky a aplikovanej elektrotechniky FEI STUBA

Partner podujatia

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.

Čo všetko ťa čaká?

2 dni nabité aktivitami: návšteva FEI STU, rozvodňa 400 kV P. Biskupice, Laboratórium veľmi vysokého napätia Trnávka

komunikácia priamo so študentmi STU FEI a nadviazanie kontaktov s firmami

ubytovanie v hoteli a strava zdarma

zábava, noví ľudia, zážitky a spomienky

po projekte ti ponúkame pomoc s vyplnením prihlášky na VŠ

PS: dáme ti, samozrejme, aj ospravedlnenku do školy 🙂

NEZMEŠKAJ PRÍLEŽITOSŤ ROZHODNÚŤ SA SPRÁVNE!

Zober svojich kamošov a kamošky, a príďte sa na vlastné oči presvedčiť či sa práve elektroenergetika stane vašou odpoveďou.
Pred registráciou si prečítaj účastnícke podmienky.

{

Čo ti dá štúdium elektroenergetiky?

Ako absolvent elektroenergetiky si otváraš široké možnosti uplatnenia v príbuzných priemyselných odvetviach ako je stavebníctvo, strojárstvo, doprava, environmentalistika a ďalšie. Tieto odvetvia úzko spolupracujú s energetikou a tvoje vedomosti môžu byť dôležitým prínosom pre ich efektívnu spoluprácu.

Tvojou výhodou budú rozsiahle vedomosti, ktoré zahŕňajú základné princípy fungovania a ekonomiky energetických systémov, ako aj špecifické oblasti ako sú obnoviteľné zdroje energie, elektrické stroje, problematika elektrární, vysoké napätia a svetelná technika. Navyše, máš možnosť pôsobiť v špecifických oblastiach, ako je využitie špičkových simulačných nástrojov pre modelovanie javov v elektrizačnej sústave.

Tieto znalosti ti umožnia flexibilne a efektívne reagovať na výzvy a inovácie v oblasti energetiky a neustále sa rozvíjať vo svojom odbore.

Pridaj sa k nám

O nás

Domov