Podmienky & priebeh projektu

Ak máš záujem zapojiť sa do bezplatného programu Wake Up, na tejto stránke sa dozvieš všetko o podmienkach účasti a priebehu projektu.

Registrácia ukončená. Projekt prebieha.
Registrácia sa opäť otvorí v roku 2022.

 

Môžem sa práve ja zúčastniť projektu Wake Up?

  • Na úspešné prijatie do projektu Wake Up musíš spĺňať nasledovné požiadavky:
  • študent bakalárskeho stupňa VŠ, denného aj externého štúdia, alebo
  • – neštudent vo veku do 23 rokov, alebo
  • žiak strednej školy, ktorý študuje v 3. alebo, 4. ročníku, a
  • – máš čas a ochotu zúčastňovať sa spoločných podujatí programu,
  • – komunikatívnosť

Ak náhodou nespĺňaš niektorú z podmienok ale chceš sa zapojiť do projektu aj tak, skús sa zaregistrovať, občas robíme výnimky 😉

V registrácii budeš mať väčšiu šancu, ak:

– vieš jasne opísať svoje očakávania od projektu,
– vieš zdôvodniť, prečo ti práve daný mentor pomôže dosiahnuť tvoj cieľ
– splníš predChallenge (v registračnom formulári)

Ako sa môžem zapojiť do projektu Wake Up?

Registrácia prebieha formulárom vo vopred vymedzenom období, ktoré oznámime na tejto webovej stránke a Facebook fanpage Future Generation Europe. Dbaj na to, aby si formulár vyplnil naozaj dôsledne. Na zle vyplnenú prihlášku nebudeme prihliadať. Registrácia slúži na to, aby sme sa o tebe dozvedeli čo najviac. Je dobré, keď nám čo najpresnejšie uvedieš, kto by mal byť tvoj mentor a prečo.

Po vyhodnotení registračných formulárov zašleme akceptačný e-mail len prijatým účastníkom.

Ako to bude celé prebiehať?

Máš ešte zmätok v tom, ako to bude na Wake Up vyzerať? Nevadí! V nasledujúcich pár riadkoch ti predstavíme všetko čo máme pre teba pripravené 🙂

 

Výberové stretnutie
Ak budeš úspešne vybraný v registrácií, pozveme ťa na výberové stretnutie mentees programu, ktoré sa bude konať v príjemnom prostredí v Bratislave. Na tomto stretnutí budú každému mentorovi pridelení dvaja záujemcovia. Ak budeš úspešný/á staneš sa súčasťou programu Wake Up ako mentee. Počas podujatia nebudeme na nič čakať! Už v ten deň pre teba máme pripravenú prvú aktivitu projektu.

 

Tréningové stretnutie
Okrem mentoringu sa budeme počas projektu snažiť využiť všetok čas aby sme ťa posunuli na “vyšší level”! Na jeseň pre teba zorganizujeme skvelé tréningové stretnutie. V rámci stretnutia ti dáme tréning na rozvoj skills potrebných pre úspech. Motivuj sa dosahovať lepšie výsledky, zlepši svoj time management, nechaj si poradiť, kam by mali smerovať tvoje kroky. Súčasťou tréningu bude aj neformálne stretko s mentormi a inými hosťami, ktorí rozšíria tvoj network známostí. To všetko ZADARMO!

 

Záverečné stretnutie
Každý projekt potrebuje bodku na záver. Tá pre teba príde v januári 2020. Počas tohto stretnutia si zhrnieme tvoj progres počas projektu, absolvujeme ďalšie tréningy a dáme si zaverečné posedenie pod vlajkou Wake Up. Nezúfaj, mentoring sa pre teba nemusí v tomto momente skončiť! Ty môžeš so svojim mentorom komunikovať aj ďalej. 🙂

 

Priebeh mentoringu!
Hlavnou líniou nášho projektu je mentoring. Mentoring funguje na báze 1 on 1. Budeš mať tak dostatok priestoru s mentorom sa spoznať a on bude mať dostatok času ti pomôcť posunúť sa ďalej. Naši mentori sú couchi, motivátori, úspešné osobnosti vo svojej oblasti. Svoju prácu pre projekt Wake Up robia bezplatne a spája ich túžba pomôcť ti. S týmto skvelým človekom si nastavíš režim spolupráce ako vám bude obom vyhovovať. Budete sa stretávať osobne alebo elektronicky. Mentor ti bude pomáhať splniť svoj projektový TO DO LIST a pomôže ti aj s rôznymi výzvami v rámci CHALLENGE LISTu, ktorý pre teba pripraví Future Generation Europe.

Ako ťa posunúť ďalej? TO DO LIST a CHALLENGE LIST
Aby sme dosiahli čo najviac počas projektu, budeš pracovať s dvoma “pracovnými” nástrojmi. Tým prvým je TO DO LIST – tvoj zoznam vecí, ktoré by si chcel počas projektu dosiahnuť, prípadne, ktoré by si chcel počas projektu pochopiť. Svoj TO DO LIST si spravíš na úvod a tvoj mentor ti s ním bude pomáhať. Priamejší kontakt medzi FGE a tebou dosiahneme vďaka CHALLENGE LISTu. Počas projektu ti budeme prostredníctvom CHALLENGE LISTu zadávať rôzne úlohy, ktoré sú zamerané na to, aby si sa dostal zo svojej komfortnej zóny. Úlohy budeš plniť sám alebo s ostatnými mentees. Ich hlavnou úlohou bude, aby boli sranda a aby ti ukázali, že sa nemusíš báť posunúť sa ďalej.

 

NEZABUDNI SI PREČÍTAŤ!

PODMIENKY ÚČASTI!