Mentori tretieho ročníka mentorského programu Wake Up 2019

“Ak hľadáte talent, nasledujte radosť.”
Zuzana je talentový kouč, mentor a facilitátor. Jej vášňou je pomáhať ľuďom rozvíjať ich prirodzené talenty, aby mohli žiť aj pracovať zmysluplne. Organizuje sebaspoznávacie workshopy a vedie podporné mastermind skupiny pre aktívne ženy, ktoré si plnia podnikateľské sny. Verí, že potenciál človeka nie je skrytý, ale sa ukazuje v každodenných situáciách, len si ho potrebuje všimnúť. Na základe svojich skúseností a poznatkov vytvorila kurz Spoznaj svoje talenty, počas ktorého s klientmi mapuje ich vlastné životné udalosti, aby v nich objavili ich jedinečné kvality. Vyhľadávajú ho najmä ľudia, ktorí sa ocitli na profesnej križovatke a hľadajú pre seba ideálne smerovanie alebo tí, ktorí chcú byť úspešnejší. Je aktívnou členkou Slovenskej asociácie koučov a spoluorganizuje Regionálny klub koučov SAKo v Bratislave.

 

“Done is better than nothing.”
Veronika vyštudovala žurnalistiku. Pracovala v Transparency International Slovensko na projekte monitoringu transparentnosti v zdravotníctve. Neskôr sa tejto oblasti venovala aj ako novinárka v Trende. Cez program Teach for Slovakia učila na Spojenej škole internátnej v Levoči a ZŠ v Bratislave-Vrakuni. Potom nastúpila na krátku stáž na ministerstvo školstva. Počas pôsobenia v školstve taktiež založila projekt na motiváciu detí Prečo škola? O školstve písala do týždňa. Dnes je marketingovou a komunikačnou manažérkou Teach for Slovakia. V roku 2017 založila na Slovensku iniciatívu #somtu.

Prínos pre mentee: Viem ti pomôcť ujasniť si priority, poradiť, ako si plánovať projekty.

“Minulosť síce umožňuje porozumieť prítomnosti, ale nie je správne nechať výlučne ju, aby určovala tiež budúcnosť.”
Stanislava je autorka projektu Expert na život, akreditovaná koučka, ktorá sa okrem koučingu aktívne venuje štúdiu psychológie. Za desať rokov jej pracovného života nadobudla skúsenosti s prácou s ľuďmi na korporátnej pôde i v podnikateľskej sfére. Jej kroky prešli z pozície firemného mentora, cez riadenie vzdelávania a HR prirodzene k založeniu vlastného projektu. Stanislava sa aktívne venuje rozvojovým plánom a práci s mladými dospelými. Jej silnou stránkou je rozvoj osobnostného kapitálu v súvislosti so zmysluplnosťou života v sebarealizácii, integritou osobnosti človeka v spojení s integritou spoločnosti, v ktorej pracuje. Zmyslom jej práce kouča je viesť klienta k zdravému sebavedomému, zodpovednému pracovnému a súkromnému životu prostredníctvom aktívnych činností.

“Don’t raise your voice, improve your argument…”
Roman je rodák z Partizánskeho. Študoval Manažment a Podnikanie na Fakulte Managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Počas štúdia pracoval ako Konzultant, Tréner a Kouč individuálneho a tímového rozvoja, zameriaval sa na komunikáciu, líderské a obchodné zručnosti. Súčasne riadil tím študentov v prevažne marketingových projektoch pre malých podnikateľov v rámci Poradenského a rozvojového centra. Od 17 rokov pracoval počas letných mesiacov ako lektor vo výchovno-rekreačných táboroch, kde nazbieral množstvo skúsenosti z oblasti psychodiagnostiky a rozvoja mladých ľudí. Aktuálne pracuje ako HR Advisory Konzultant v spoločnosti PwC, kde sa venuje komplexnému poradenstvu v oblasti ľudských zdrojov a dátovej analytike.

Prínos pre mentee: Individuálny prístup smerom k nastaveniu vlastných cieľov a myslenia, zdieľanie skúseností z rôznych oblastí, napr. zlepšovanie manažérskych, líderských a predajných zručností, podnikanie malých a stredných podnikov, online marketing, dátová analytika a práca v oblasti ľudských zdrojov.

“Najdôležitejšie je konať napriek strachu a robiť v živote to, čo má pre nás skutočný zmysel.”
Michal vyštudoval psychológiu a venuje sa čomukoľvek, čo mu dáva v živote zmysel. Je spoluzakladateľom spoločnosti Otvorená Hra, ktorej cieľom je zlepšovať svet a vzťahy medzi ľuďmi. Inšpiruje ľudí k používaniu autentickej, úprimnej a otvorenej komunikácie. Pomáha vo firmách a školách budovať organizačnú kultúru založenú na slobode, zodpovednosti, dôvere a spolupráci. Okrem toho je zapojený v množstve ďalších projektov, v ktorých uplatňuje svojho podnikateľského ducha. Neustále vyhľadáva nové príležitosti pre spoluprácu, ktorá má zmysel a potenciál spraviť svet lepším miestom pre život.

“Keď robíš každý deň to najlepšie, čo vieš alebo ideálne lepšie, ako včera a deň predtým –  všetko očakávané sa dostaví!“
Dvadsať rokov pracuje v oblasti vzdelávania a osobného rozvoja. Venuje sa hlavne tímom a zručnostiam potrebných v 21. storočí.  Pracovala v korporátnych spoločnostiach od trénerskej po manažérsku pozíciu v projektoch s európskym pôsobením. Posledných 13 rokov rozvíja vlastnú spoločnosť Life Up, v rámci ktorej buduje s tímom skúsených profesionálov podpornú platformu pre vzdelávacie programy. Absolvovala niekoľko zahraničných študijných, aj pracovných pobytov a medzinárodný koučovací výcvik ICF. Verí, že rozvoj a vzdelávanie zlepšuje kvalitu života, preto aj Life Up. Je spoluzakladateľkou Občianskeho združenia V prúde života, ktorého cieľom je osobnostný rozvoj ľudí zo znevýhodnených skupín. Koučuje jednotlivcov, prevažne manažérov rôznych pozícií a tímy.. Najradšej sa špecializuje na tímovú dynamiku, venuje sa preto aj skupinovému fungovaniu prírodných druhov a foteniu.

“Všetko je v tvojej hlave!”
Karol je podnikateľ a má za sebou veľmi úspešné projekty v stavebníctve. Posledné 2 roky sa venuje ako tréner osobného rozvoja, práci s podvedomím a prekonávaniu rôznych prekážok, ktoré nás postretnú v živote. Verí v potenciál všetkých ľudí. Všetci to máme v sebe, len je to potrebné objaviť v sebe samom. Mojou vášňou je práca s ľuďmi a motivácia ľudí k výnimočným výsledkom.

 

Dagmar pracovala v bankovníctve v obore korporátneho a projektového financovania. Boli to pozície ako vzťahový manažér, alebo manažér tímu. Potreba previazať svet „korporátu“ so svetom „duše“ ju priviedol k založeniu dl consult. Sama hľadala cestu ako sa motivovať, ako si udržať rovnováhu. Dagmar je certifikovaný kouč (Business coaching college) a facilitátor systemických konštelácií (Inštitút rodinných konštelácií – Bhagat J. Zeilhofer). 15 odpraxovaných rokov systemických konštelácií doplnila rokmi výcvikov (napr. certifikát hypnoterapie od PhDr. Zíku) a spolupráce s poprednými predstaviteľmi rôznych psychologických smerov. Pomáha ľuďom nájsť ich cestu k vyriešeniu problémov, sprevádzam ich k pochopeniu ich silných stránok a ako ich použiť v každodennom živote.

“Ak rozvíjame svoje slabé stránky budeme priemerní,ale ak rozvíjame svoje silné stránky môžeme byť výnimoční.”
Po 15 rokoch v medzinárodných IT korporáciách na seniorných manažérskych pozíciách sa rozhodla pre zmenu. Tou je kariérne poradenstvo zážitkovou formou ušitou na mieru. Má ukončenú Ekonomickú univerzitu v Bratislave a dvojročné štúdium základov psychológie na Univerzite Komenského. Prezentovala o vrodených talentoch na TEDx  a dokonca jeden z projektov na rozvoj kľúčových talentov bol zverejnený v časopise Forbes. Pomáha ľuďom naplno využiť ich jedinečný potenciál a odlíšiť sa od davu. Je zakladateľkou spoločnosti Career Spring s. r. o., spoluzakladateľkou a podpredsedkyňou Združenia pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry.

Prínos pre mentee: Pomôže ti spoznať svoju jedinečnosť a vnútorný potenciál a objaviť tvoje ideálne povolanie, príp.smer,ktorým sa uberať. 

 

“Nesnaž sa ľudí naučiť niečo, čo vieš iba ty. Radšej im pomôž, aby tiež objavili svoju jedinečnosť.”
Tomi Gebe je certifikovaný kouč, mentor a lektor osobnostného rozvoja z Košíc. Pred piatimi rokmi založil vzdelávaciu a marketingovú agentúru kouč.club. Počas toho obdobia spoluorganizoval rôzne semináre a festivaly po celom Slovensku, vyškolil vyše 1000 manažérov, obchodníkov a zamestnancov v rôznych firmách od Michaloviec po Bratislavu. Je mentorom pre začínajúcich podnikateľov a pomáha firmám zviditeľniť sa pomocou sociálnych médií. Svoje skúsenosti získal ako zamestnanec v telekomunikačnom sektore, kde pred založením svojej vlastnej značky pôsobil 8 rokov na predajnej, HR a neskôr manažérskej pozícii. Dnes s vášňou pomáha ľuďom posunúť sa z miesta kde sú, tam kde túžia byť.

Prínos pre mentee: Jazyky sú jeho silnou stránkou. Ovláda plynule maďarský, anglický a nemecký jazyk

 

“Nestačí znát, treba aplikovat!”
Radek je profesionálny licencovaný peak performance coach a stratég s viac ako 19 ročnou praxou s mentálnou prípravou tých najlepších profesionálnych športovcov s viac ako 15-ti športov, policajných a armádnych tímov MO, MV v SR a zahraničí, svetových českých tenistov WTA a ATP, MMA fighterov, IPSC strelcov, hokejistov NHL, KHL, mnoho profi zahraničných futbalistov, špičkových trénerov, olympijských víťazov, ale aj riadiacich pracovníkov a množstvo ďalších. Jeho špecializácia v oblasti coachingu je zvládnutie výkonu v kľúčových momentoch. Jeho cieľom je posunúť ťa tam, kam sa len sám veľmi málo a veľmi ťažko posunieš.

 

“Ži a nechaj žiť.”

Má viac ako 5 rokov skúseností s prácou a rozvojom mladých ľudí. Popri štúdiu na Univerzite Komenského (odbor Európske štúdiá) v roku 2013 spoluzaložila organizáciu Youth Politics Education (YPE), ktorá sa venuje príprave mladých hodnotovo založených ľudí do politiky a verejnej správy na Slovensku. V rámci YPE vybudovala vzdelávací a stážový program Akadémia dobrej politiky, podieľala sa na príprave letných odborných škôl a konferencií, mentoringu študentov a realizácií odborných stáží. Absolvovala zahraničné študijné pobyty v Nemecku a Česku a tréningy na osobný rozvoj v Londýne. 

Jej vášňou je energetika a životné prostredie. Aktuálne pôsobí v oblasti energetiky ako manažérka pre strategický rozvoj pre medzinárodnú energetickú spoločnosť. Je súčasťou Global Institute for Extraordinary Women (GIFEW) a spoluiniciovala založenie Conscious Ecology Platform v rámci GIFEW. Baví ju cestovanie, osobný rozvoj a posúvanie hraníc vlastného myslenia, knihy, more, tanec a šport. Najdôležitejšími hodnotami sú sloboda a spolupráca. 

Prínos pre mentee: Rada ti pomôžem v oblasti, ako sa posunúť za svojimi cieľmi a pracovať na sebe, tak, aby človek zvládal všetky úlohy, ktorým čelí s pozitívnym nastavením. Pomôžem ti rozvinúť strategické myslenie a myslenie v súvislostiach, schopnosť ako sa prezentovať a predať sám seba.

“Každý máme v sebe moc meniť vlastný život k lepšiemu.
Stačí sa len rozhodnúť …”

Vyštudovala psychológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, so zameraním na pracovnú a poradenskú psychológiu. Už počas štúdia pracovala v IT spoločnosti Softec na oddelení ľudských zdrojov. Po ukončení VŠ pôsobila v Poštovej banke, kde mala na starosti výbery zamestnancov, psychodiagnostiku, hodnotenie pracovného výkonu, prieskumy spokojnosti, motiváciu a talent manažment. Prešla do poisťovne ING, kde sa ako HR špecialista venovala rozvoju manažérov obchodnej siete. Odtiaľ ju povolali materské povinnosti. Má tri deti. Počas materskej dovolenky ukončila koučovací výcvik v Business coaching college, a následne si urobila medzinárodnú certifikáciu a ďalšie výcviky. Popri tom na sebe neustále pracuje, aby dokázala klientom poskytnúť zo seba to najlepšie. Popri práci a rodine spolupracuje s Change for Slovakia (ako podporovateľka a koučka) a s Nexteriou (guide). Ako vraví, mladí ľudia sú naša budúcnosť a je dôležité venovať im svoj čas a energiu.

“Či už myslíte, že to dokážete, alebo si myslíte, že to nedokážete, stále máte pravdu”

Inšpiratívna trénerka, koučka a konzultantka v oblasti komunikácie, osobného rozvoja a zvyšovania ľudského potenciálu. Pracuje s jedinečnými technikami NLP, so zahraničnými trendami a know-how na zvyšovanie ľudského potenciálu a dosahovanie cieľov. Je absolventkou certifikovaného NLP kurzu the American Board of NLP. Počas svojej profesionálnej kariéry poskytovala komunikačné poradenstvo a tréningy mnohým významným firmám, osobnostiam, politikom, prednášala na odborných konferenciách, univerzitách a publikovala články v médiách.

Prínos pre mentee: Mentee by som vedela pomôcť identifikovať silné a slabé stránky a odporučiť ako využiť svoj potenciál.