Mentori druhého ročníka mentorského programu Wake Up 2018

“Nikdy sa nevzdávajte! | Never give up!”
Po štúdiu na fakulte masmediálnej komunikácii v Trnave pracoval ako moderátor v STV a neskôr pôsobil aj v televízii Markíza a TV JOJ. Následne sa venoval reklame, PR a couchingu.  Absolvoval viaceré komplexné koučovacie výcviky a momentálne sa venuje Brain Based Coaching. Svoju profesionálnu pozornosť zameriava na prácu so vzorcami myslenia, návykmi, silnými stránkami, talentami a zdrojmi. Pomáha firmám budovať efektívne, výkonné, zrelé a komunikačne zdatné tímy. Športovcov vedie k dosahovaniu vysokých a stabilných výkonov. Verí, že všetko, čo hľadáme, máme vo svojom vnútri. Jeho poslanie vníma ako pomoc ľuďom v objavovaní svojej vnútornej sily, dosahovaní výziev a cieľov, odhaľovaní silných stránok, zvyšovaní sebadôvery a sebaistoty. Snaží sa Inšpirovať ľudí k tomu, aby robili veci, ktoré ich bavia a dávajú im zmysel.  

 

“Buď tou zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.”
Soňa vyštudoval politológiu na Fakulte sociálnych vied Univerzity sv.Cyrila a Metoda v Trnave. Počas štúdia spoluzaložila odnož študentského spolku Erasmus Student Network v Trnave. Miluje cestovanie, preto niekoľkokrát pracovala a študovala v zahraničí. Po štúdiu nastúpila do programu Teach for Slovakia. Aktuálne pracuje na Úrade splnomocnenca pre rómske komunity a vedie vlastné neziskové projekty.

Olívia je autorkou konceptu “Future skills”. Tento progresívny holistický vzdelávací koncept sa vyučuje na Ekonomickej Univerzite ako akreditovaný predmet, ktorý pomáha pripraviť budúcich lídrov pre prax. V rámci programu Train The Trainer pod patronátom Americkej obchodnej komory Olívia vzdeláva vysokoškolských pedagógov, ktorým pomáha zavádzať inovatívne metódy do edukačnej praxe. V Creative Academy po boku špičky slovenského reklamného sveta zastrešuje predmet Komunikácia a mozgové závity ponamáhala stovkám klientov. Olívia čerpá z poznatkov evolučnej a behaviorálnej biológie, skrátka mäkké zručnosti podložené tvrdými dátami.

Michal je všestranný mladý muž aktuálne pôsobiaci ako Teen mentor v programe Životológia – prvý predmet o tebe, ktorý sa teraz “trenduje” v radoch stredoškolskej mládeže na Slovensku. Je absolventom Intuitívnej pedagogiky Dietera Schwarza, Sily novej komunikácie a metodických kurzov zážitkovej pedagogiky. Pôsobil v Iuvente ako lektor mládežníckych vedúcich, lektor lídrov medzinárodných mládežníckych aktivít, tvorca voľnočasových podujatí, lektor mládeže v náhradnej starostlivosti a v detských domovoch. Zaujíma sa o prírodu, bojové umenia, východnú medicínu a filozofiu, architektúru a dizajn, ale aj finančný trh a obchodovanie na ňom. Je inštruktorom feratového lezenia na lanovej dráhe. Je sprievodcom detí v lesnom škôlkárskom klube Gaštanko, kde organizuje vzdelávacie a tvorivé aktivity pre deti. Je zručný v remeslách, zálesáckych zručnostiach, stavaní, výrobe nástrojov a mechanických strojov. Vo svojej spoločnosti The Next Step organizuje pre dospelých semináre, školenia a teambuildingové aktivity v oblastiach, ktoré sme uviedli vyššie. Hovorí po anglicky, nemecky, rusky, španielsky. Ovláda taktiež základy japonského a čínskeho jazyka. Ak túžiš byť tak všestranne zručný ako je Michal, vyber za mentora práve jeho a on Ťa rád povedie k tomu, aby si tieto zručnosti a schopnosti rozvinul.

Mário Manni vyštudoval psychológiu na Univerzite Komenského. Má vyše 10 ročnú prax na manažérskych a riaditeľských pozíciach pre zahraničné spoločnosti v Nemecku a na Slovensku. Mario Manni sa už roky sústreďuje na rozvoj HR a individualít v pracovnom ako aj osobnom živote. Mnoho tém v oblasti koučingu a vzdelávania bolo v jeho podaní komplexne spracovaných v EU projektoch (posledný GEPVET). Všetky aktivity vie vykonávať plynule trilinguálne (Nemecky, Anglicky, Slovensky). Vedie assessment a development centrá, venuje sa recruitingu a koučingu, vrátane skupinového koučingu ako je metóda encounterových skupín.

“1 > 0”
Henrich Tauber študoval na vysokej škole FIIT STU, na ktorú išiel na základe odporúčania kamaráta. Veľmi rýchlo však pochopil, že to nie to čo hľadal. Po škole začal robiť vlastné rozhodnutia a jeho život zrazu nabral nový smer a zmysel. Začal s prednášaním pred 100kami ľudí, robiť divadlo, tancovať a spoznal tajomstvo obchodu. Začal sa stretávať s úspešnejšími v jeho okolí, zúčastnil sa množstva seminárov a učil sa od najlepších. Teraz v rámci spoločnosti RVmagnetics veľa cestuje, kde rieši sales a business development. Popritom sa venuje mentorovaniu. Verí, že to, čo ho naučili starší a skúsenejší mentori vie odovzdať ďalej a tým pomôcť objaviť potenciál a dôveru v druhých.

Audaces fortuna iuvat.”  – Odvážnym štastie praje.
Pochádza z drobnej dedinky pri Leviciach. Má tri sestry, hovorí šiestimi jazykmi a študoval liberálne štúdiá a medzinárodné vzťahy na Slovensku, v Holandsku a Belgicku. V rámci študijných pobytov a študentských konferencií dosť cestoval, založil a viedol niekoľko organizácií a iniciatív. Ako 21-ročný odmietol ponuku štúdia na Cambridge univerzite a prácu na MZV a v Bruseli pre možnosť zlepšovať Slovensko v programe Teach for Slovakia. Vďaka tomu 2 roky učil na ZŠ na východe Slovenska a po skončení sa stal tvárou kampane. Teraz sa ďalej rozvíja v spoločnosti Maxman Consultants, ktorá funguje na tzv. “holacracy” (ne-hierarchickom) princípe a venuje sa množstvu pro-bono aktivít. Snaží sa byť občiansky angažovaný a zlepšovať svet okolo seba.

 

Andrea Je advokátkou zmysluplnosti a ženskosti v politike a verejnej správe, zakladateľka a CEO organizácie Youth Politics Education, zakladateľka Fóra dobrej politiky a ambasádorka Globálneho Inštitútu pre výnimočné ženy. Vášeň pre politiku má od svojich 14 rokov, v 18 rokoch kandidovala v komunálnych voľbách. Stojí si za tým a žije tým, že len prípravou k politickej gramotnosti, vzdelávaním mladých ľudí a novej generácie s etickými hodnotami a integritou niečo vieme zmeniť v politike a verejnej správe na Slovensku. Verí, že ženská energia musí byť súčasťou politiky a verejnej služby. Andrea študovala vo Washingtone DC, Bruseli a na Slovensku. Zároveň pracovala aj v Európskom parlamente a v US Steel Office vo Washingtone DC, kde spoznala, ako sa dá robiť politika na vysokej úrovni. Je zakladateľkou Global Shapers Community of World Economic Forum na Slovensku a 3 roky bola členkou Výkonného Európskeho boardu Mladých Európskych Federalistov v Bruseli so zameraním na rozvoj členov a regiónov v Európe. Je vinárkou vo voľnom čase a miluje skialp a hory.

“Mojimi klientmi nie sú manažéri, majitelia, zamestnanci – sú to v prvom rade ĽUDIA.”
Dagmar Kéryová je medzinárodne certifikovaný kouč, facilitátor a tréner. Vďaka dlhoročnému pôsobeniu v oblasti komunikácie a riadenia tímov získala množstvo znalostí a skúseností v oblasti krízovej či internej komunikácie z pozície spolumajiteľky a senior konzultantky najväčšej komunikačnej agentúry na Slovensku. Vďaka technickému vzdelaniu rozumie potrebám klientov, ktorí pracujú v oblasti informačno-komunikačných technológií či v priemysle. Od roku 2013 je viceprezidentkou slovenskej pobočky Medzinárodnej federácie koučov ICF (International Coach Federation). Ako zakladajúca členka neziskovej organizácie Srdce Slovenska sa venuje aj otázkam spolupráce mužov a žien v biznise a problematike ženského vodcovstva.

 

Gabika je jednou z trojice zakladateľského tímu vzdelávacieho programu Životológia – prvý predmet o tebe, ktorý aktuálne rezonuje veľmi pozitívne u stredoškolákov. Tvorila prvé lekcie osnov Životológie, je PR a kreatívnou podporou projektu a Teen mentorkou pilotného ročníka. V roku 2007 získala ocenenie Detský čin roka v kategórii Pomoc iným ľuďom. V roku 2015 vydala knihu Život je ako…, ktorou splnila nedokončený sen svojej mamy, bývalej novinárky Zuzany Lajdovej, In memoriam. O rok neskôr sa stala držiteľkou ocenenia Najinšpiratívnejšia Žena v meste za rok 2015. Popri štúdiu žurnalistiky na FiF UK v Bratislave je už teraz redaktorkou webového portálu Ženy v meste, pomáha laickej verejnosti vydávať vlastné knihy, je mentorkou v oblasti písania textov a článkov, rečníckou mentorkou a víťazkou 2. ročníkov po sebe v celoslovenskej rečníckej súťaži v pripravených prejavoch. Má za sebou výmenné mládežnícke pobyty v Berlíne,  Erasmus mobilitu v Madride, stáže v Moskve a Kyjeve. Hovorí po anglicky, rusky a španielsky, doučuje cudzincov slovenčinu. Ak si chceš zlepšiť svoje zručnosti vo vyššie uvedených oblastiach, Gabika je pre teba správnou voľbou.

 

“O rok odteraz si budeš priať, aby si začal už dnes.”
Petra je po štúdiu práva posledných 5 rokov trénerka osobnostného rozvoja, práce s podvedomím pre výnimočné výsledky, predaja a prezentačných zručností. Verí v ohromný ľudský potenciál, úspech vďaka húževnatosti a hovorí po anglicky a po nemecky. Jej vášňou je práca s motivovanými ľuďmi, tanec a spev. Venuje sa rečníctvu, získala mnohé ocenenia na súťažiach na medzinárodnej úrovni. Je certifikovaná Bussiness Coaching Trained Coach. Jej hlavným cieľom je, aby bol rozvoj a práca na sebe zmysluplná a praktická, prinášajúca reálne výsledky.

 

“Používajte silné heslá”
Martin skúma cez deň, ako naučiť ľudí prežiť v digitálnom svete a používať silné heslá, študuje on-line manažment a pomedzi to skúma, čo znamená byť mladým v digitálnom veku.