Mini-Erasmus v Košiciach je späť!

Už najbližšiu nedeľu privítame v Košiciach viac ako 50 stredoškolákov z celého Slovenska. Študenti si prídu vyskúšať na vlastnej koži štúdium na vysokej škole ešte skôr, ako na ňu podajú prihlášku. Hostiť ich bude Technická univerzita v Košiciach, a to konkrétne Ekonomická fakulta, Fakulta umení, Stavebná fakulta a Fakulta elektrotechniky a informatiky.

Hneď v nedeľu čaká účastníkov “Otvorenie projektu”, na ktorom sa budú môcť spoznať s organizátormi z FGE a fakultnými tútormi, ktorí ich budú sprevádzať celým projektom a taktiež navzájom medzi sebou.

Od pondelka do stredy budú Mini-Erasmáci navštevovať spolu so súčasnými vysokoškolákmi reálne semináre a prednášky. Takýmto spôsobom budú mať už teraz možnosť zoznámiť sa so staršími študentmi, vyučujúcimi, obsahom učiva, priestormi univerzity a atmosférou vysokoškolského prostredia.

Okrem vyučovania je pre účastníkov pripravený každý deň aj poobedný program zložený z prednášok, workshopov a diskusií so zástupcami študentských organizácií, mentormi a odborníkmi z praxe.

Študentské organizácie ESN, BEST, AIESEC a IAESTE priblížia stredoškolákom možnosti vycestovania do zahraničia na rôzne študijné pobyty, Erasmus+ pobyty, praxe a stáže. Takisto im prezradia, ako sa môžu stať členmi jednotlivých organizácií a aké zaujímavé výhody členstvo v organizáciách prináša.

Utorkové popoludnie sa bude niesť v duchu HR. Tatiana Kováčova, team leaderka košickej pobočky personálnej agentúry ManpowerGroup Slovensko s.r.o., prezradí ako napísať dobrý životopis, ako zabodovať na pracovnom pohovore, aké sú v súčasnosti najžiadanejšie odbory na trhu práce a prečo je dôležité mať v dnešnej dobe profil na profesijnej sieti LinkedIn.

Na záver projektu dá Lucia Mariničová, teen mentorka predmetu Životológia, študentom návod ako si zvýšiť energiu, zlepšiť pamäť a s ľahkosťou sa učiť predmety, ktoré ich až tak nebavia. Okrem toho ich prevedie témami ako nájsť v živote svoje kľúčové hodnoty, ako sa ľahšie rozhodovať a ako si naplniť svoju „citovú nádrž“.

Pri príprave projektu sme nezabudli ani na oddych a zábavu. Študenti sa môžu tešiť na večerné neformálne posedenia s organizátormi a tútormi či fotografickú súťaž.

Na jednom z prvých ročníkov projektu Mini-Erasmus v Košiciach jeden účastník povedal: „Najlepší týždeň na strednej škole bol ten, ktorý som strávil na vysokej.“ Veríme, že tento rok to nebude iné a pre každého Mini-Erasmáka bude účasť na projekte prínosom pri rozhodovaní o jeho budúcnosti.

 

Autor: Paula Michlíková