MiniErasmus v Banskej Bystrici – Na čo sa tešiť 

Študenti, ktorí navštívia Univerzitu Mateja Bela, môžu naozaj reálne zažiť ako to u nás funguje, fungovanie vysokoškolského života. Ubytovaní budú v študentskom domove „internát“. Následne prežijú dni spolu so svojimi mladými tútormi, ktorí rozšíria svoje poznatky a prezradia nejaké „pikošky.“ Študenti zažijú skutočné prednášky a semináre v oblasti, o ktoré majú záujem. Žiaci tak zistia ako vysokoškolské štúdium vyzerá, vďaka čomu sa budú môcť lepšie rozhodnúť pri výbere vysokej školy. A počas doobedňajšieho programu, na niektorých fakultách môžu zažiť prednášku „čo po škole“. Je to prednáška a zároveň ukážka toho, že vo vybranom odbore sa môžu aj neskôr v budúcnosti zamestnať, rozprávať budú absolventi, študenti, ktorí vedia o tom povedať viac.

Poobedňajší program je nabitý, každý deň ich čakajú dvaja špeciálni spíkri (spolu 6), z ktorých sa naozaj môžu tešiť. Prednášky budú naozaj z rôznych oblastí, ako napr. motivácia, podnikanie, neformálne vzdelávanie, extrémizmus. Rečníci budú ľudia z Banskej Bystrice a okolia, mladí podnikatelia, ktorí budujú svoj sen a nemusia nikam vycestovať. Poukážu, že aj v našom kraji sa dá podnikať a robiť s mladými. Aj na vysokej škole, Mateja Bela v Banskej Bystrici môžu získať vedomosti, ktoré ich posunú vpred.

Večerný program bude orientovaný na oddych a tiež zábavu. Chceli by sme ukázať študentský život v Banskej Bystrici, ktorý vôbec nie je nudný na rozdiel od iných miest.

Takže verím, že študenti si užijú stredo-vysokoškolský život u nás na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.

 

Napísal : Denis Poledník