Preraziť v biznise nie je jednoduché. Sú za tým hodiny driny či vzdelávania sa. Ženy to však majú pri budovaní kariéry v mnohých aspektoch o čosi ťažšie ako muži. Práve preto vznikol mentorský program Lady Up, ktorý je určený práve ženám. Jeho hlavným cieľom je pomôcť všetkým ambicióznym študentkám prekonať začiatočné prekážky.

Mentorkou programu Lady Up je úspešná žena v biznise, ktorá pracuje so svojou mentee metódou 1 on 1, a to prostredníctvom osobných stretnutí, skype rozhovorov či e-mailov. Mentoring teda predstavuje profesionálny vzťah dvoch osôb, pričom mentorka odovzdáva svoje skúsenosti mladšej mentee a snaží sa ju naviesť na správny smer.

Program, ktorý dodáva sebavedomie

Do projektu sa v priebehu troch rokov zapojilo 60 skúsených mentoriek. Tie odovzdali cenné skúsenosti 60 dievčatám, ktoré chcú napredovať. „Mentoringové programy boli pre mňa doteraz jednou z najprínosnejších aktivít v mojom živote. Dnes už viem, ako robiť rozhodnutia, ktoré sú správne, efektívne a zároveň v súlade s mojimi hodnotami,“ prezradila bývalá účastníčka programu a líderka 4. ročníka projektu Lady Up Patrícia Beličková.

Súčasťou projektu bola aj Zuzana Ruberová. Tá sa do Lady Up prihlásila pol roka po tom, čo nastúpila do prvej práce. „Vďaka mentorke som získala úplne iný pohľad na vec, začala som viac komunikovať s vedením a zmenila som pár vecí, ktoré mi nevyhovovali. Program Lady Up mi dodal sebavedomie a veľmi mi pomohol v začiatkoch mojej kariéry,“ objasnila bývala mentee Ruberová s tým, že za všetky rady, ktoré využíva aj v dnešných dňoch, je vďačná mentorke Martine Drahošovej.

Mentees si projekt Lady Up nevedia vynachváliť. Ďalšou spokojnou účastníčkou bola Katarína Horanská. Jej mentorkou bola Zuzana Záhorová, ktorá jej vďaka znalosti odboru a prostredia mediálnych agentúr rozšírila obzory. „Lepšiu skúsenosť si neviem predstaviť. Všeobecne si myslím, že pre mladé dievčatá, ktoré chcú kariérne rásť, je veľmi dôležité mať správne vzory. Pre mňa je takýmto vzorom práve Zuzka,“ dodala bývalá mentee Horanská.

Úspešné ženy odovzdajú know-how mladšej generácii

Projekt Lady Up však ponúka aj mnohé ďalšie aktivity a príležitosti. „Súčasťou projektu sú tréningové stretnutia, plné zaujímavých prednášok. Dievčatám sa snažíme ponúknuť niečo viac, pretože chceme, aby po skončení projektu odchádzali nielen múdrejšie, odborne zdatnejšie, ale aj sebavedomejšie,“ vysvetlila líderka projektu.

Mladé študentky s chuťou napredovať a zlepšovať sa vo svojej oblasti sa tentokrát môžu tešiť na mentorky z politickej, marketingovej či podnikateľskej sféry, nebudú chýbať ani profesionálne koučky. „Ide o úspešné ženy, ktoré sa rozhodli odovzdať svoje know-how mladšej generácii. Je skvelé a motivujúce vidieť ženskú silu a ochotu pomáhať si,“ uzavrela Patrícia Beličková.

Pokiaľ si aj ty študentkou, prípadne čerstvou absolventkou, a program Lady Up ťa zaujal, tak určite neváhaj a pošli si prihlášku do 4. ročníka mentorského programu Lady Up. Viac informácií nájdeš na www.futuregenerationeurope.eu/lady-up.