Mentori v kategóriii UMENIE

Chceš sa naučiť niečo o praktickom nakrúcaní , prípadne ako sa pozerať na svet cez kameru? Nakrúca filmy a je vysokoškolský pedagóg. Veľa času strávil v zahraničí pri realizácii rôznych projektov. Minulý rok vydal knižku o nakrúcaní “Kamera! beží..” a teraz pripravuje ďalšiu. Niektoré z jeho autorských filmov sú na YouTube. Prostredníctvom kamery spoznal všetky možné stránky života.

Už počas vysokoškolského štúdia pôsobil ako moderátor rádia, regionálny spravodajca Slovenského rozhlasu a ako hovorca Mesta Trnava. V roku 1996 nastúpil do Televízie Markíza, kde pôsobí dodnes. Najprv pôsobil ako redaktor Televíznych novín, Paľby, neskôr ako autor a moderátor publicistického magazínu Krimi SK a dlho viedol reláciu Lampáreň. Dnes je tvárou magazínu Reflex. Už roky pôsobí ako pedagóg na Filozofickej fakulte UKF a Fakulte masmédii Paneurópskej vysokej školy. Ďalej sa venuje charitatívnej činnosti a so svojim združením Europacolon Slovensko bojuje proti rakovine a pomáha pacientom a ich blízkym. Je 7-násobným držiteľom ocenenia Osobnosť televíznej obrazovky v kategórii publicistika.

Po skončení štúdia práva na Paneurópskej vysokej škole, päť rokov pôsobil ako moderátor v regionálnom rádiu Max v Nitre. Od roku 2013 pôsobí v na obrazovkách televízii Markíza. Od júna 2016 moderuje Prvé Televízne noviny a od marca 2017 je moderátorom aj Televíznych novín.

Slovenský herec a politik, bývalý minister kultúry. Zaslúžilý umelec. Od januára do júna 1990 bol dekanom Divadelnej fakulty VŠMU. V novembri 2002 sa stal prezidentom Medzinárodného filmového festivalu Bratislava. Od januára 2003 do februára 2007 bol generálnym riaditeľom TV JOJ. V októbri 1989 ako jediný v ČSSR vrátil titul zaslúžilý umelec pre nesúhlas s politikou vtedajšieho režimu. V novembri 1989 vstúpil do politického diania, spoluorganizoval a moderoval masové novembrové mítingy v Bratislave.

Moderátor, bývalý rádiový speaker, súčasný televízny. Otec, manžel, milovník života, áut, ľudí, jeho vášňou je futbal. Matúša určite viacerí poznáte z rádia Europa 2 a jeho Rannej Show ZOO. Niekoľko rokov sa vám prihováral z rozhlasového éteru – Europa 2, FUN Radio. Jeho tvár ste mali možnosť vidieť na televíznej obrazovke v TV Markíza, RTVS, musiq1 alebo Huste TV. Okrem médií sa s Matúšom stretávate aj na rôznych firemných eventoch, kde pôsobí ako moderátor.

Mentori v kategórii BUSINESS

Vyštudovala zasielateľstvo a logistiku na Žilinskej univerzite v Žiline. Následne sa po skončení vysokej školy venovala práci v tomto odbore a následne popri práci začala spolu s Jakubom Ptačinom pracovať na projekte NOSENE, ktorého činnosť predajom oblečenia pomáha týraným ženám. V súčasnosti NOSENE sa venuje manažmentu celého projektu, ktorý zahŕňa marketing a PR projektu, výber dodávateľov tovaru, riadenie prevádzok v Bratislave a Banskej Bystrici a v neposlednom rade aj správny výber tímu, ktorý rozdáva radosť a dobrý pocit.

Katarína sa venuje komunikácii. Riadila marketingovú komunikáciu pre značky a projekty na Slovensku, pracovala na veľkých medzinárodných kampaniach. V posledných rokoch sa venuje tiež koučingu, ktorý študovala u “krstného otca” koučingu – Tima Gallweya. Sprevádza ľudí a pomáha im, aby lepšie komunikovali sami so sebou a sami za seba. Plní si svoj sen študovať na prestížnych univerzitách. Vrátila sa do “školských lavíc” a aspoň online sa učí biznis aj psychológiu od najlepších z MIT, Harvardu či Princeton University.

Oto študoval politológiu na banskobystrickej Univerzite Mateja Bela a neskôr na Masarykovej univerzite v Brne. Po škole pracoval v známej PR agentúre Seesame, neskôr však začal podnikať v gastronómii. S bratrancom Romanom Kóňom a investorom Jozefom Bardíkom v januári 2014 založili Regal Burger, ktorý nedávno otvoril tretiu prevádzku v Bratislave. Minulý rok z podniku odišiel a venuje sa vlastnému projektu – street food stánku NYC Corner s hotdogmi.

Michal je spolumajiteľ a kreatívny riaditeľ reklamných agentúr Zaraguza, branding agentúry Bigname a Chief Creative Director najrýchlejšie rastúcej SAAS firmy v Európe, Exponea. Michal bol v roku 2016 zaradený medzi Top 100 európskych inovátorov podľa Financial Times. Rok predtým sa dostal na titulku magazínu Forbes Slovensko ako víťaz kategórie biznis 30pod30. Je tiež najmladším držiteľom prestížneho ocenenia FILIP za výnimočný prínos do slovenskej reklamy a prvým copywriterom zo slovenskej agentúry, ktorý získal ocenenie Cyber Young Lions z najprestížnejšieho festivalu reklamy na svete, Cannes Lions. 

25 ročný zakladateľ Refresheru, jedného z najčítanejších lifestyle magazínov na Slovensku, ktorý pravdepodobne navštevuje väčšina mladých. Z maturitného projektu a s vreckovým bežného stredoškoláka, sa mu s jeho tímom podarilo vďaka vytrvalosti, dobrému načasovaniu a kúsku šťastia vybudovať web, ktorý dnes číta mesačne viac ako milión ľudí z Česka a Slovenska. Vyštudoval Manažment na FMUK, je veľký introvert, ale naučil sa žiť aj vo svete extrovertov a neustále hľadá možnosti rozvoja svojich schopností a projektov.

Mentori v kategórii IT

Začínal s online marketingom počas štúdia na Coventry University vo Veľkej Británii, odkiaľ sa dostal na pracovnú stáž do Španielska a následne do O2 na Slovensku. V roku 2009 založil spolu s Radom Rohaľom digitálnu agentúru VISIBILITY, z ktorej sa postupne stala full servis digitálna agentúra s viac ako 50 pracovníkmi v dvoch krajinách. Okrem toho je externý lektor Google na Slovensku aj v ČR, národný prezident neziskovej organizácie JCI pre Slovensko za rok 2015 a člen združenia Mladých podnikateľov Slovenska. Aktuálne žije v Prahe, kde sa venuje rozvoju českej pobočky VISIBILITY a jej medzinárodným aktivitám.

Ľudovít od svojich 19 rokov viedol spoločnosť Principio MSD, s ktorou začínal v známom coworkingu The Spot. Teraz pôsobí ako CEO v Smart Vikings, v spoločnosti venujúcej sa dizajnovaním IT produktov. Osobne sa podieľa na ideamakingu inovačných produktov pre B2B a B2C sektor. Ľudovít je členom združenia The Collective, venujúcim sa vývoju kreatívnych pracovných priestorov.

Blažena sa pohybuje v marketingu a PR už viac ako 10 rokov. Počas svojej kariéry pracovala pre klientov ako P&G, ZSE, Coca-Cola a získala niekoľko ocenení PROKOP či shortlist zo Sabre Award. V PS:Digital pôsobila od svojho nástupu ako Head of Digital Executive a od leta 2016 ako Managing Director a je zaradená medzi 3 ženy do 30, ktoré vedú slovenské agentúry. Na konte má kampane pre klientov ako Tatra banka, Shoppie.sk (NAY.sk), Raiffeisen banka, mesto Košice, Palma, Hodina deťom a ďalšie. Jej životným heslom je “ systém a poriadok”.

Spoluzakladateľ a prezident softvérovej firmy Anasoft. Firmu zakladal ešte počas vysokoškolského štúdia v roku 1991. Spoločnosť vyvíja aplikácie podporujúce digitálnu transformáciu firiem po celom svete. Michal je známy je tiež ako významný biznis filantrop. V roku 2009 sa Anasoft stala IT firmou roka a v 2012 reprezentovala Slovensko na European Business Awards ako finalista ocenený za úspech, inovácie a podnikateľskú etiku. Michal Hrabovec získal v roku 2009 titul TrendTop manažér roka.

Radoslav pôsobí ako investičný manažér pre Fond inovácií a technológií – jeden z najväčších a najaktívnejších investičných venture capital fondov na Slovensku. Je zodpovedný za vyhľadávanie potenciálnych investičných príležitostí, ich vyhodnocovanie, spoluvytvárane obchodnej stratégie a v prípade poskytnutia investície aj za dohľad nad jej realizáciou a riadením potrebných projektových aktivít. Radoslav sa aktívne zúčastňuje ako člen poroty v rôznych startup súťažiach na Slovensku aj v zahraničí. Radoslav mal možnosť získať skúsenosti z venture capital sveta priamo v Silicon Valley, rád cestuje a vymieňa si skúsenosti ohľadne budovania úspešných firiem.

Mentori v kategórii POLITIKA

Dušan Fischer je výskumný pracovník Marshall Centra, v súčasnosti pôsobí v Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, kde pracuje aj ako projektový manažér. Medzi jeho výskumné témy patria medzinárodná a európska bezpečnosť, NATO, domáca a zahraničná politika USA. Je absolventom amerických štúdií na Univerzite v Heidelbergu a bezpečnostných štúdií v Marhall Centre v nemeckom Garmisch Partenkirchen. Pred tým pracoval na veliteľstve NATO pre transformáciu v Norfolku. Pravidelne prednáša na témy bezpečnosti a Spojených štátov. Na tieto témy je prizývaný aj ako analytik do médií.

Je poslankyňou Národnej rady Slovenskej republiky a poslankyňou mestskej časti Bratislava – Staré mesto.Študovala na VŠMU v Bratislave (PhD.), na Université Sorbonne I. v Paríži (MA), v Bruseli (M.A.) a na Univerzite v Cambridge. Pred vstupom do politiky zastávala viaceré pozície v súkromnom aj verejnom sektore a pôsobila desať rokov v Európskej komisii. Venovala sa dobrovoľným aktivitám v občianskom sektore a prednášala na univerzite.

Študoval manažment a psychológiu na vysokej škole v Brne. Má skúsenosti s rozbiehaním globálnych startupov a biznisu. Dva roky učil v ťažkých podmienkach na základnej škole v Dobšinej. Momentálne je zodpovedný za budovanie komunít a vedenie dobrovoľníkov hnutia Progresívne Slovensko.

Róbert začal svoju profesionálnu kariéru ako predseda mimovládnej organizácie Euroatlantické centrum v roku 2002. V roku 2006 bol zvolený za predsedu Slovenskej atlantickej komisie a v roku 2008 bol generálnym tajomníkom. Odvtedy Róbert vedie organizáciu, ktorá bola v roku 2016 premenovaná na GLOBSEC. V súvislosti so šesťdesiatym výročím OSN ho informačná služba OSN vo Viedni vybrala za svojho dočasného zástupcu pre Slovensko. Róbert má magisterský titul v oblasti medzinárodných vzťahov a diplomacie na Univerzite Mateja Bela.

Ivona vyštudovala Fakultu medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Niekoľko rokov bola členkou mimovládnej organizácie Euroatlantické centrum. Absolvovala program pod patronátom PDCS zameraný na riešenie konfliktov, ako aj politický program zameraný na krajiny V4 The Visegrád School of Political Studies. V roku 2012 nastúpila do Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky na odbor zahraničnej politiky, v súčasnosti zastáva funkciu riaditeľky sekretariátu prezidenta republiky.