Ak ti už skrsla v hlave myšlienka o tom, že chceš “vycestovať do zahraničia a odísť čo najďalej z tejto krajiny” potom si človek, ktorého hľadáme! Chceme počuť tvoj názor na otázku “prečo odísť (a prečo nie)”. Príď sa s nami o ne podeliť už čoskoro.

V mene občianskeho združenia Future Generation Europe ťa pozývame na neformálnu diskusiu so zaujímavými hosťami, na ktorej sa budeme rozprávať o tom, aká je budúcnosť mladých ľudí na Slovensku, či tu má zmysel ostať alebo či najlepšie urobíme, ak zbalíme kufre a pôjdeme.

Pridaj sa do diskusie a vyjadri sa k aktuálnej situácii spolu s našimi hosťami.

Termín: 26.10.2017

Miesto: Satori Stage, Bratislava

​​Téma: Prečo nám mladí utekajú do zahraničia alebo aké sú osudy mladých talentovaných Slovákov na Slovensku

Naši diskutujúci: 
Jana Trnovská – LEAF
Soňa Koreňová – Teach for Slovakia
Katarína Čavojská – Rada mládeže Slovenska (RmS)
Ján Hargaš – Slovensko.Digital

Vstup je zdarma.

Moderuje Gabi Čepičanová, študentka žurnalistiky Filozofická fakulta UK v Bratislave.

Príď! Diskutovať budeme o našej budúcnosti.

——————————————————————

Diskusia prebieha ako sprievodný program pre esejistickú súťaž Back from Abroad, ktorú organizujeme pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a s podporou Nadácie ESET. Súťaž je pre mladých ľudí, ktorí vycestovali do zahraničia a chcú priniesť svoje skúsenosti, nápady a know how domov a zlepšiť nimi Slovensko.

Každý, kto bol v zahraničí či už študoval, pracoval alebo inou formou zažil prostredie mimo domova sa môže zapojiť do našej súťaže.
Stačí poslať svoju esej na info@futuregenerationeurope.eu a máte možnosť získať finančnú odmenu 500 EUR alebo 300 EUR a iné skvelé ceny!

Viac o súťaži nájdeš tu: http://futuregenerationeurope.eu/bfa