Najlepší týždeň tvojej strednej školy

Čo čakať na MiniErasme?

Nevieš si predstaviť ako vyzerá projekt MiniErasmus naživo? Nevadí! Na tejto stránke ti radi priblížime, čo sa bude diať počas tvojho najlepšieho týždňa na strednej škole.

Pamätaj, že naším cieľom nie je len ukázať vysoké školy a vyučovanie. Možnosti, ktoré ti dnešná doba ponúka sú oveľa širšie, preto využi MiniErasmus naplno.

Program je každý rok odlišný. Všade sa však snažíme priniesť ti tú istú pridanú hodnotu.


17.11 – 21.11.2019 

ÚVODNÝ DEŇ & PRÍCHODY

Tvoj MiniErasmus začína oficiálne v nedeľu podvečer. Pripravujeme si pre teba úvodné stretnutie, kde sa dozvieš viac o celom týždni. Okrem nevyhnutných “papierovačiek” ti trochu viac predstavíme všetko, čo ťa počas týždňa čaká. Zároveň budeš mať prvý krát možnosť spoznať tvojich nových kamarátov na projekte. Nedeľou to len začína.

VYUČOVANIE & NOVÝ SVET PRÍLEŽITOSTÍ

Dopoludnie
Ráno to prepukne. Budeš mať možnosť zúčastniť sa skutočných prednášok a seminárov. Nezabudni sa porozprávať so študentmi a profesormi. Pripravia si pre teba otvorenie projektu na fakulte. Aké je to byť študentom VŠ? Zistíš tento deň.

Večer
Projekt nie je len o VŠ. Po škole, pre teba pripravujeme príležitosti spoznať sa so študentmi a zažiť hodnotný a zábavný program.

VYUČOVANIE & WORKSHOPY NA TEMY, KTORÉ DOMA NENÁJDEŠ!

Dopoludnie
Utorok pokračuje vyučovaním veľmi podobne ako v pondelok. Vysoké školy ti ponúknu ešte viac prednášok a seminárov, vďaka ktorým uvidíš či je toto to pravé.

Popoludnie
Popoludní si pre teba pripravujeme naše workshopy SKILLZONE. Budeš si môcť vybrať jednu z tém, ktorá ťa zaujíma a aktívne sa zlepšiť v určitej oblasti. 

Večer
Večer budeš mať možnosť vydýchnuť v spoločnosti študentov VŠ, tvojich kamarátov a organizátorov. Pripravujeme si pre teba veľa networkingových aktivít na výber. Nezabudni, že v neformálnom prostredí spoznáš najviac ľudí.

VYUČOVANIE & ZÁVER PODUJATIA

Dopoludnie
Stredu budeš mať taktiež príležitosť zúčastniť sa vyučovania VŠ. Vďaka nej budeš môcť zistiť, aké reálne uplatnenie má diplom, ktorý získaš na danej fakulte. Prednáška trvá približne 45 minút a ty budeš môcť konečne vedieť, čo sa dá robiť, keď školu skončíš.

Popoludnie
Na záver si pre teba pripravíme spoločné stretnutie, kde si vyhodnotíme projekt a sprievodné súťaže. Možno príde aj zaujímavý hosť, ktorý sa ti prihovorí svojimi skúsenosťami. 🙂 Plus večer bude bonus!