Máš dilemu pri výbere svojej budúcej vysokej školy? Nie si jediný. Mnoho študentov premýšľa nad tým, čo po strednej škole a na akú vysokú školu svoju prihlášku podá. Ak patríš aj ty medzi nich, teraz máš jedinečnú možnosť spoznať svoju budúcu vysokú školu na vlastnej koži. Príď aj ty na MiniErasmus Camp. Ako na to?

 

Dilema pre mnohých

Mnoho stredoškolákov už počas svojho štúdia premýšľa nad tým, na akú vysokú školu pôjdu a podajú si prihlášku. Tí, ktorí študujú určité zamerania a baví ich to, to majú pochopiteľne oveľa jednoduchšie, ako tí, ktorí študujú na gymnáziu. Avšak, mnoho študentov premýšľa aj nad tým, či vôbec pôjdu študovať ďalej na nejakú vysokú školu. Vybrať si tú správnu je určite veľmi náročné, pretože určité percento študentov už po prvom semestri zistí, že to vôbec nie je nič pre nich. A preto, ak nechceš skončiť rovnako ako oni, prihlás sa do projektu MiniErasmus Camp 2021.

Projekt MiniErasmus Camp

Projekt MiniErasmus je dlho očakávaný a veľmi úspešný projekt, ktorý vzniká pod záštitou Občianskeho združenia Future Generation Europe a v spolupráci s partnerskými školami. Ide o projekt, vďaka ktorému môžu stredoškoláci na pár dní okúsiť, aké to je na ich budúcej vysokej škole, ako to na škole prebieha, funguje a zistiť tak, či ide o skutočne vysokú školu, na ktorej chcú študovať. Avšak, momentálna pandemická situácia nedovoľuje urobiť projekt MiniErasmus v pôvodnej verzii, no my sme sa rozhodli študentov o to neukrátiť, a preto im prinášame novú alternatívu tohto projektu, a to MiniErasmus Camp.


Prečo sa do projektu MiniErasmus Camp prihlásiť?

Ak ťa zaujalo, o čom vôbec projekt MiniErasmus Camp je, no premýšľaš nad tým, prečo by si sa práve ty mal do tohto projektu prihlásiť? Pretože ide o projekt, na ktorom spoznáš nielen to, ako prebiehajú prednášky a skúšky na tvojej budúcej vysokej škole, akí sú na škole pedagógovia či profesori, ale aj to, ako vyzerá taký život vysokoškoláka. Okrem toho, už počas projektu budeš môcť spoznať svojich budúcich spolužiakov a prvý deň nebudeš stratený a budeš mať hneď o dôvodov viac, tešiť sa po prázdninách do školy. Všetky informácie o tvojej vysokej škole získaš od tých najskúsenejších. Ale nie, nebudú to profesori či akýkoľvek iní vyučujúci. Budú to tútori, teda vysokoškolskí študenti, ktorí na škole nejaký ten rok študujú a ktorí budú svoju vysokú školu reprezentovať. Samozrejme, nemusíš sa obávať žiadnych nudných prednášok. Projekt MiniErasmus Camp je veľmi interaktívny, zábavný a pripravený tak, aby si získal čo najviac informácií a vedel sa najlepšie rozhodnúť.


Hľadáš odpovede na tie najdôležitejšie otázky?

Keďže už nejaký ten piatok projekt MiniErasmus pripravujeme, očakávame, že ťa budú zaujímať odpovede, na tie najdôležitejšie otázky, ktoré sa projektu MiniErasmus Camp týkajú, tak tu ich máš.


> Kto sa môže do projektu ME CAMP prihlásiť?

Do projektu ME CAMP sa môže prihlásiť každý študent maturitného alebo predmaturitného ročníka na strednej škole. Keďže momentálna pandemická situácia má prísne pravidlá, rozhodli sme sa, že projekt je prednostne určený pre očkovaných študentov. Preto, ak si zaočkovaný proti vírusu Covid-19 a si študent SŠ posledného (predposledného) ročníka a máš záujem študovať na VŠ, si vítaný.


> Ako sa do projektu prihlásiť?

Do projektu ME CAMP sa môžeš prihlásiť na základe vyplnenia registrácie, v ktorej odpovieš na všetky dôležité otázky, ktoré sa týkajú či už tvojich údajov alebo to, o akú vysokú školu máš vôbec záujem. Avšak, registrovať sa môžeš do 21.11.2021.


> Aké partnerské vysoké školy budú súčasťou projektu ME CAMP?

Medzi naše partnerské vysoké školy patrí Univerzita Komenského v Bratislave a Slovenská technická univerzita v Bratislave. Preto ak máš záujem študovať napríklad na fakulte – Filozofickej, Prírodovedeckej alebo Fakulte matematiky, fyziky a informatiky či Fakulte sociálnych a ekonomických vied na UK BA, môžeš sa prihlásiť. Rovnako tak môžeš urobiť, ak máš záujem študovať na Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STUBA.


> Kedy a kde sa bude projekt ME CAMP konať?

Ak ťa zaujímajú prírodovedné odbory a humanitné odbory v ponuke našich partnerských fakúlt, je tu pre teba víkendový termín 03.12.2021 – 05.12.2021. Aby sme to nekomplikovali a projekt sa uskutočnil, rozhodli sme sa  ho zorganizovať v Hoteli Zátoka v Senci. Ak však chceš byť skutočne súčasťou projektu ME CAMP, registruj sa čím skôr, pretože počet je limitovaný na 26 účastníkov.

> Je tento projekt zadarmo?

A samozrejme nakoniec, veľmi dôležitá otázka, či je tento projekt zadarmo. Keďže je pre teba vybavené ubytovanie na 3 dni, tak je účasť na projekte spoplatnená účastníckym poplatkom 35 €, no za registráciu sa neplatí nič.

Ak máš ešte nejaké doplňujúce otázky, ktoré sme ti nezodpovedali, neváhaj nás kontaktovať na mini.erasmus@futuregenerationeurope.eu alebo navštív našu webovú stránku, kde sa dozvieš viac. Tešíme sa na teba!