VIKTÓRIA MALINČIAKOVÁ: Najlepšie stredoškolské – vysokoškolské dni

Mini – Erasmus? Vysokoškolský život počas toho stredoškolského ? Tak o tomto som ešte nepočula!
Zrazu stojím študentmi preplnenom autobuse a sledujem zastávky aby som vystúpila na tej správnej.
Podľa toho čo som sa dočítala na stránke Future generation Europe, tak som mala absolvovať zopár prednášok a iných aktivít. No nemala som žiadnu predstavu ako to bude vyzerať v skutočnosti.

V prvý deň nás tútori a dekanka slávnostne privítali a predviedli po fakulte. Zúčastnila som sa veľmi zaujímavých prednášok v odbore, ktorý som si vybrala. Program, ktorý pre nás pripravil tím FGE bol zodpovedne zorganizovaný. Diskusia na tému Európa s profesorkou Ivetou Radičovou a ďalšia politikom Richardom Sulíkom. Mali sme priestor na otázky, ktoré nám významné osobnosti zodpovedali ako najlepšie vedeli. Taktiež sme sa zúčastnili workshopov, ktoré boli zamerané na rôzne oblasti. Na výber sme toho mali naozaj veľa. Boli to napríklad workshopy o správnom komunikovaní, o tom ako sa správať na pracovnom pohovore či o cestovaní.

Večer sme mohli absolvovať nepovinný program, ktorý si myslím, že je škoda nevyužiť. Ja som bola na stretnutí s AIESEC. Bolo to zábavné, oddychové ale hlavne som sa naučila znova niečo nové.

Takúto príležitosť akú mi dalo FGE nedostávame každý deň. My študenti máme možnosti, no buď o nich nevieme alebo ich nevyužívame. Mini – Erasmus bola jedinečná skúsenosť v rámci vysokoškolského života. Nebolo to len o škole, ale o spoznávaní nových ľudí a o zážitkoch. Počas pár dní som sa toho veľa naučila. Preto odporúčam každému stredoškolákovi to využiť. Nepremrhajte príležitosti, ktoré máte!