Chceš sa stať tútorom projektu Mini-Erasmus?
(Stránku budeme aktualizovať na jeseň 2018!)

Rozhodol by si sa pre tú istú vysokú školu opäť, keby si ju mohol pozrieť pred podaním prihlášky? Pamätáš si ešte, keď si bol na strednej a hľadal všetky dostupné nejasné informácie o budúcom pôsobisku? A tá neistota – čo ak si vyberiem nesprávne?

My sme už naše rozhodnutia spravili. Či správne alebo nie, ukáže len čas.
Príležitosť aká tu pre nás nebola, tu však je dnes a my ti projektom Mini-Erasmus  v zmysle hesla „študenti pomáhajú študentom“ umožňujeme pomôcť dnešným žiakom stredných škôl vybrať si správne a zažiť skvelý eventový týždeň (19.11 – 23.11.2017).

Čo je treba? Prečítaj si nasledovné riadky a pridaj sa k nám ako tútor. Nemusíš byť odborník na kariérové poradenstvo. Nám a žiakom stačí, ak budeš sám sebou – tútorom stredoškolákov projektu Mini-Erasmus.

Oh.. a ak si si ešte neprečítal o čom všetkom je projekt Mini-Erasmus klikni TU.

Kto je to tútor?

Tútor je študent vysokej školy (akéhokoľvek ročníka, napr. aj doktorand), ktorý komunikuje a pomáha účastníkovi projektu – stredoškolákovi pred a počas projektu. Dobrý tútor si dokáže vytvoriť väzbu s účastníkom a zlepšiť mu tak zážitok z celého projektu.

 

Kto sa môže stať tútorom?

Každý študent VŠ, kto má záujem a chuť zapojiť sa do projektu, naučiť sa niečo nové a spoznať nových ľudí a situácie. A zároveň je ochotný poradiť a obetovať trošku svojho voľného času.

Aká je úloha tútora?

Ako tútor dostaneš kontakt na jedného alebo viacerých stredoškolákov (účastníkov projektu). Tvojou úlohou bude s nimi komunikovať (už v období pre začiatkom projektu) a počas projektu sa o nich trošku „postarať“. Priblížiš im štúdium, porozprávaš im o profesoroch a predmetoch, prípadne im dáš nejaké typy. Účastníkov, ktorí nepochádzajú z miesta konania projektu, vyzdvihneš v nedeľu na stanici a v pondelok ich odprevadíš na fakultu. Počas trvania projektu im ukážeš budovu školy, pomôžeš im zorientovať sa a môžeš ich previesť aj po meste. Všetky podrobné informácie sa dozvieš z manuálu, ktorý zasielame prostredníctvom e-mailovej komunikácie.

Považuj to za príležitosť dať radu o štúdiu na vysokej škole svojmu mladšiemu JA.

„The way to bring about change is to be proactive and active.“

(Octavia Spencer)

Aké mi z účasti na projekte plynú benefity?

 

Zlepši si skills a spoznaj nových ľudí!

> Posilni coachingové a komunikačné schopnosti,

> Zlepši sa v time-managemente,

> Spoznaj VŠ študentov z iných fakúlt a univerzít,

> Spoznaj budúcu generáciu študentov, ktorí ti budú vďační.

 

Bezplatná účasť na podujatí Networking Night 2017

> Za tvoju účasť ti ponúkame bezplatnú vstupenku na podujatie Networking Night 2017,

> Budeme radi ak sa prídeš „networkovať“ aj na ostatné sprievodné podujatia počas projektu.

 

Vystavíme ti certifikát o účasti na projekte

> V prípade záujmu ti veľmi radi vystavíme potvrdenie o tvojej aktívnej participácii pri realizovaní celoslovenského projektu,

> Toto potvrdenie ti môže pomôcť v tvojej ďalšej kariére a štúdiu.

 

Ceny pre najlepších!

> Pre 3 najlepších tútorov sme si pripravili hodnotné ceny,

> Ocenenie najlepších tútorov prebehne počas záverečného vyhodnotenia projektu 22.11.2017.

 

Na niektorých fakultách sme vyrokovali aj iné benefity ako napríklad plusové body k ubytovaniu alebo ERASMUS+ v zahraničí. O konkrétnych fakultách, na ktorých uvedené benefity ponúkame, ťa budeme informovať osobitne.

Na koho sa počas projektu budem môcť obrátiť?

Na každej fakulte je koordinátor tútorov, ktorý organizuje všetkých tútorov na fakulte a prednostne komunikuje s organizátormi v prípade problémov alebo potreby. O tom, kto je koordinátorom tútorov na Vašej fakulte sa dozvieš v predstihu, ešte pred projektom. V prípade akýkoľvek nejasností sa samozrejme môžeš obrátiť aj priamo na organizátorov projektu.

Do kedy sa môžem prihlásiť do úlohy tútora v projektu Mini-Erasmus?

Čím skôr, tým lepšie! ☺ Prihlásiť sa môžeš do piatku 10.11.2017. Projekt sa bude realizovať 19.11 – 23.11.2017. V užšom kontakte budeme hlavne týždeň pred projektom a počas projektu. V týždni pred začiatkom projektu plánujeme zorganizovať stretnutie pre tútorov, kde ti vysvetlíme všetko o projekte, ako aj o tvojej úlohe.

„Remember, action today can prevent a crisis tomorrow.“

(Steve Shallenberger)

Nezabudni! Buď aktívny! Niečo nové sa nauč a niečo nové zaži! Urob niečo pre seba a pritom pomôž druhým!