KLÁRA DEKETOVÁ – LADY UP PREKONÁVA BARIÉRY V SPOLOČNOSTI

Čo pre mňa znamená Lady up? V prvom rade ho vnímam ako veľmi milý nápad, ktorý úspešne plní svoju misiu. Musím povedať, že najprv ma upútal svojou ružovosťou :), pretože som sa ešte  nestretla s mentorským programom, ktorý by bol pre ženy od žien. Práve v čase, keď vznikal Lady up, som už dlhodobejšie hľadala nejaký program, ktorý ma posunie vpred. A keďže som sa úspešnou ženou nenarodila, ale rozhodne sa ňou stať chcem, neváhala som sa prihlásiť ani v posledných chvíľach pred deadlinom.

Na prvé stretnutie som prichádzala plná očakávaní a rozhodne som neodchádzala s prázdnymi rukami. Už na prvom stretnutí som mala možnosť stretnúť sa s mojou mentorkou – Danielou Piršelovou, ktorá je momentálne moderátorkou TA3. Dostala som jedinečnú šancu spoznať a učiť sa od ženy, ktorá už úspešnou je. Veľmi si vážim, že vzťah medzi nami nezostal na oficiálnej úrovni, učiteľ a žiak, ale naopak, prešiel do ľudskej, priateľskej sféry. Nielenže  som mala možnosť nakuknúť do jej práce, oboznámiť sa s jej plusmi a mínusmi, dozvedieť sa o životnej ceste kariéry, spoznať mnohých inšpiratívnych ľudí, ale mala som možnosť nahliadnuť i do osobnejšieho sveta mojej mentorky a tak sa dostať na ranč ku koňom či dozvedieť sa viac o environmentálnych problémoch našej planéty, ktorým sa, okrem iného, aktívne venuje. Práve vďaka angažovanosti mojej mentorky do tejto témy a jej odhodlanému prístupu k riešeniu danej problematiky na Slovensku, budem mať možnosť aktívne sa zapojiť do environmentálnej konferencie, ktorú organizuje.

Ak mám povedať, čo mi Lady up doniesol, sú to rozhodne noví ľudia a nové možnosti. Projekt je totiž nabitý ľuďmi, ktorí chcú ísť vpred či už to sú samotné účastníčky projektu, alebo organizátori. Vďaka Training Day, kde som mala možnosť zistiť viac o živote mentees a zúčastniť sa workshopov s ďalšími  mentorkami, som získala kopu zaujímavých informácií a pohľadov na problémy, s ktorými sa my, ženy, stretávame v dnešnom stále mužskom svete.

Projekt Lady up môžem naozaj len srdečne odporučiť ďalej každej mladej žene, ktorá túži prekonať bariéry v spoločnosti a dosiahnuť svoje vysnívané ciele.  Neváhajte, pretože The Future is Female!