DOMINIKA PACIGOVÁ –  NEZABUDNUTEĽNÉ DNI V MARKÍZE

Hovorí sa – ak máš dostatok šťastia a dostaneš druhú šancu, využi ju najlepšie, ako vieš.

Dlho som zvažovala, či sa prihlásim na mentorský program Lead Up. Vzhľadom na to, že ma čakali maturitné skúšky a mám možnosť pracovať v regionálnych médiách, obávala som sa, či si to budem vedieť časovo zladiť. Posledný deň prihlásenia vypršal a už bolo neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Všetci mentori, s ktorými som mohla spolupracovať, sú skvelí ľudia, profesionáli. O to viac ma to mrzelo. Svoju šancu som premrhala.  

V apríli však prišla druhá príležitosť. Tá sa už neodmieta! Tu mi nedá nepoďakovať Tomášovi Hajdušekovi a Marcelke Vrabcovej, ktorí ma oslovili, keďže im mentee vypadla a „posunuli“ ma môjmu mentorovi.

Prostredníctvom mailov som začala komunikovať s veľmi milým, príjemným a skvelým moderátorom Viktorom Vinczem. Na prvé stretnutie som išla plná očakávaní. Tu sa začal jeden z najlepších a najobohacujúcejších týždňov môjho života. Boli to dni strávené s moderátormi, reportérmi, kameramanmi, režisérmi, odborníkmi i ďalšími úžasnými ľuďmi. Mala som možnosť učiť sa od skúsených, zbierať cenné rady a skúsenosti, ktoré určite „poslúžia“ aj v budúcnosti. Najväčšia a srdečná vďaka patrí Viktorovi. Veľmi si vážim ochotu, úžasný prístup, vysvetľovanie, vybavovanie, ale najmä čas, ktorý mi venoval. Mala som tak možnosť ísť na výrobu s reportérmi, nahliadnuť do réžie, učiť sa strihať. Nesmierne si vážim ochotu každého, kto mi venoval čo i len chvíľočku času alebo ma usmernil. 

Je skvelé, že aj na Slovensku máme programy, ktoré sú určené mladým ľuďom. Jedným z nich je Lead Up, vďaka ktorému môžeme napredovať . ĎAKUJEM!