Platforma CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA v spolupráci s Future Generation Europe vyhlasuje víťazov esejistickej súťaže CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA. Aj keď sme pôvodne chceli oceniť len troch súťažiacich, medzi príspevkami sa našlo viacero veľmi kvalitných prác. Súťaž má nakoniec 5 víťazov a to:

– Tereza ŠTAFFENOVÁ
– Michal PATI
– Zuzana GAJDOŠOVÁ
– Daniela BLAŽEJOVÁ
– Katarína HUŇOROVÁ

„Pôvodne sme plánovali vybrať tri najlepšie práce. Pri ich čítaní sme sa však presvedčili o tom, ako málo mladých ľudí o tejto téme vie a aké motivujúce pre nás bolo natrafiť na tie, ktoré nám zarezonovali svojim obsahom a apelom na nutnosť zmeny v myslení a v konaní nás ľudí, ktorý z nich cítiť. Preto sme vás vybrali viac, chceme vám byť oporou tak, ako ste vy nám v našej spoločnej snahe žiť inak.“ uviedli Daniela Piršelová a Peter Krajčík, zakladatelia CLIMATE CONERENCE SLOVAKIA.

Víťazom gratulujeme. Čoskoro Vás budú kontaktovať zástupcovia platformy CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA ohľadom konferencie CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA 2017, ktorá sa uskutoční 03.06.2017 v Hoteli Sheraton v Bratislave.

Viac o konferencií TU!

Ako FG Europe sme nadšení z možnosti spolupracovať na takto dôležitej téme. Počas iniciatívy sme si uvedomili, že je nesmierne dôležité o nej hovoriť. Mladí ľudia sa len zriedka o klimatické zmeny zaujímajú, no je potrebné poznamenať, že i riešenie tejto otázky bude rozhodovať o tom, ako to tu celé jedného dňa bude vyzerať. Je na každom z nás pričiniť sa aspoň troškou.

Za FGE
Matúš Jarolín