PAVOL KOLESÁR: LEAD UP mi otvoril oči

Začalo sa to úžasnou prezentáciou od Jozefa Vodičku v Senci. Neskutočná motivácia a to sme ešte len začali. Rozprával nám o tom, že všetko je v živote možné, jediné čo musíme robiť, je sa nebáť nových výziev. O to ľahšie sa mi potom začala komunikácia s mojou mentorkou, Zuzkou Stískalovou. Presne si pamätám ako mi položila prvú otázku a to, že čo chcem robiť počas toho polroku v Leadupe. Odpovedal som trošku neisto, pretože som to vázne netušil. Tak mi začala rozprávať ako organizovala ona rôzne diskusie a tak sme začali pracovať na tej mojej. Trošku som sa bál mojej prvej diskusie, ale prírpava bola neuveriteľná. Zuzka mi všetko vysvetlila, poradila a dodala správnu odvahu.

Presne to, čo spomínal Jozef Vodička. Diskusia na tému kam smeruje Slovenské školstvo zanechala dojem nie len na mne a mojich hosťoch, ale aj na ľudoch, ktorí sa priśli na ňu pozrieť. Na druhý deň som mal zahĺtenú schránku so správami, ako veľmi som namotivoval ĺudí. Taka malá odmena, pocit, že som aspoň trošičku pohol s ľudmi v Košiciach. Ale Leadup mi dal viac ako len dobrý pocit z mojej diskusie. V rámci víkendu Training Day som získal cenné informácie od skúsených prednášajucich o tom, ako lacno cestovať, robiť skvelé prezentácie, byť tým správnym lídrom a mnoho iných. Na večierku v rámci tohto víkendu som spoznal mnoho ľudí, ktorí ma tiež inšpirovali a motivovali.

Veľmi si cenním aj všetkých mentees, ktorých som spoznal. Keď vraveli, čo robia, tak som ostal v nemom úžase. Mladí ľudia plní nápadov a ochoty niečo robiť nie len pre seba ale aj pre iných. Až som sa chvíľami divil ako som sa dostal do takého úžasneho kolektívu. Kolektívu plného mladej odvážnej dravosti po nových veciach. Po polroku v Leadupe mi bolo až ľúto, že to končí. Našťastie mi ostalo plno nových, inšpiratývnych kamarátov, skvelá mentorka,ktorá mi pomohla nielen s tou diskusiou ale aj s angažovaním sa v inách projektoch, veľké množstvo cenných skúseností, a veľa, veľa, veľa motivácie pre nové myšlienky. Jediné, čo ľutujem na Leadupe je to, že som sa doň neprihlásil skôr.