Čo ťa k nám privialo- ako si sa dozvedela o FGE a ako prebiehalo tvoje prijímanie?

V podstate to bola úplná náhoda. 😀 Poznala som sa s Miškom, ktorý v tej dobe býval na konci chodby na intráku a proste v jednom období hovoril, že toho má veľa a že ide previesť nejaké decká po meste a tak. Nejak večer sa vrátil so Zuzkou a ďalšími babami, čo boli v tej dobe na Mini- Erasme- úplne super sme si pokecali a ja som sa začala viac zaujímať o Mini-Erasmus a celkovo činnosť vo FGE. A potom som len nejak zazrela, že sa hľadajú ľudia a spontánne som napísala Miškovi, či teda potrebujú niekoho či nie. On že jasné, poslala som CV pokecala s Matúšom (bol to v tej dobe skôr monológ z jeho strany 😀 😀 ) a už som bola in.

Prečo si sa vlastne rozhodla pre FGE, čo ťa motivovalo?

Poviem to na rovinu- zo začiatku to bola nuda, ktorá ma motivovala. Mala som proste pocit, že ma len štúdium nenapĺňa dostatočne a chcela som popri škole robiť aj niečo, čo má zmysel. A FGE mi ten zmysel dávalo…Tiež ma oslovilo, že FGE sa venovala (aj venuje) mladým ľuďom a snaží sa im “otvárať oči”. Viem, že ja som v ich veku nemala takéto možnosti a práve to ma motivuje- aby aj mladý ľudia zo zanedbaných krajov zistili, čo všetko môžu vo svete dosiahnuť a čo ich čaká na VŠ.

A kto si mimo FGE? –O čo sa zaujímaš? Študeješ/ pracuješ, máš nejaké aktivity aj mimo FGE?

Momentálne som dokončila bakalárske štúdium na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK, kde som študovala aplikovanú ekonómiu. Samozrejme budem v štúdiu pokračovať aj ďalej a mimo toho pracujem v dvoch nemenovaných spoločnostiach, kde sa snažím učiť nové veci a dopĺňať poznatky so školy.

Čo robíš rada vo voľnom čase?

Voľného času síce veľa nemám 😀 Ale inak som veľmi rada doma s rodinou a priateľmi. Ak mi to časové a finančné prostriedky dovoľujú, tak cestujem (ak by sa dalo, bola by som vždy niekde na ceste). Mimo toho rada kreslím (na čo síce už čas fakt nezostáva), pečiem (tie najlepšie koláče 😀 ) a snažím sa vyvíjať v počítačovej grafike po novom.

Čo myslíš, aké príležitosti ti ponúka FGE? Alebo čo si už „získal“ tým, že si v tíme?

FGE mi ponúklo neskutočné množstvo skúseností, ktoré by som inak nemala možnosť získať. Naučila som sa proste pracovať pod tlakom, rýchlo prinášať rozhodnutia a vynájsť sa v každej chvíli. Okrem toho asi za najdôležitejšie považujem veľké množstvo kontaktov (znova- bez FGE by som nemala šancu ich získať) a hlavne super kamošov! Ľudia, ktorí pracujú na projektoch sú fakt rôzny ale všetci jedineční a zaujímaví a musím povedať, že bolo pre mňa cťou ich spoznať a samozrejme nemôžem zabúdať ani na účastníkov! Musím dodať, že FGE toho prináša veľa…..a bude toho ešte viac! 😉

Máš nejaké motto do života, ktorým sa riadiš?

Ja som taký človek bez motta….ale určite každému radím, aby robili spontánne rozhodnutia a užívali si život – veď máme len jeden! 😉

Viac o Nikolete sa dočítate tu: http://futuregenerationeurope.eu/nikoleta-nagyova/