STAŇ SA ČLENOM NÁŠHO TÍMU V KOŠICIACH!

Chcel by si sa stať súčasťou niečoho väčšieho a pomôcť vzdelávaniu na Slovensku ako aj sebe samému? Future Generation Europe spúšťa regionálne projekty, ktoré sú zamerané na zlepšenie vzdelania a kvality života v Košiciach a Prešove.

ČO JE FUTURE GENERATION EUROPE?

Future Generation Europe je mládežnícka a projektová organizácia, ktorá si dáva za cieľ pomôcť bežným mladým ľuďom uplatniť sa na trhu práce alebo v podnikaní. Našou ambíciou je poskytnúť žiakom stredných škôl a študentom vysokých škôl kariérové poradenstvo, motiváciu a schopnosti pre svoj osobný rast.

Našu činnosť sme začali na Slovensku v roku 2014. Odvtedy sme na svet priniesli rôzne značky – vlajkový projekt Mini-Erasmus alebo sieť mentorských programov Lead Up, Lady Up a Wake Up.

Za našu prácu sme boli ocenení v roku 2015 ako víťaz Ceny Karola Veľkého, ktorú organizuje Európsky parlament, v roku 2016 Národnou cenou kariérového poradenstva za inovatívny prístup v poskytovaní kariérového poradenstva žiakom stredných škôl, a v roku 2017 ako finalista v kategórií Dobrovoľnícky projekt roka 2016. Predseda našej organizácie sa stal v roku 2017 Koordinátorom dobrovoľníkov roka. 

V roku 2018 sme si stanovili ako cieľ rozbehnúť naše regionálne pobočky.
Ty môžeš byť toho tiež súčasťou. Stačí, aby si bol sám sebou a chcel skúsiť niečo nové. 

POMÔŽ NÁM PRIPRAVIŤ

FGE už tradične každý november pripravuje v Košiciach projekt MiniErasmus. Vďaka nemu môžu žiaci stredných škôl z celého Slovenska zažiť vysokú školu na vlastnej koži a zistiť tak, či je daná škola pre nich to pravé.

Projekt prebieha počas jedného týždňa zimného semestra a žiaci sa počas neho zúčastňujú skutočnej výuky na vysokej škole. Komunikujú tak so študentami, profesormi a zažívajú vysokoškolský život v predstihu. Okrem toho sa žiakov snažíme naučiť rozmýšľať za horizont. Snažíme sa ich naučiť, aby sa zamysleli aj nad prácou, ktorá príde po škole. Preto organizujeme aj rôzne workshopy, prednášky s osobnosťami či iné networkingové aktivity.

Vďaka tvojej pomoci budeme môcť mladým ukázať nové možnosti a pomôcť im zistiť, či je ich zamýšľaný smer pre nich skutočne dobrá cesta.

Projekt rozbiehame na jeseň 2018!

DO TÍMU HĽADÁME

 

Študentov vysokých škôl v regióne Košice a Prešov

 

Pracujúcich v regióne Košice a Prešov

 

Žiakov stredných škôl vo veku od 16 rokov v regióne Košice a Prešov

Členovia tímu budú pracovať na projekte MiniErasmus. Tvojou úlohou bude príprava eventov, komunikácia s partnermi a účastníkmi projektov, prípadne ak sa v tom chceš niečo naučiť tak marketing projektov.

Je veľa spôsobov ako pomôcť. My sme si vybrali cestu pomôcť bežným mladým ľuďom posunúť sa ďalej. Našim cieľom je zlepšiť vzdelávanie v regióne a prepojiť mladých ľudí, ktorí hľadajú tú správnu komunitu na uskutočnenie ich nápadov.

Ak ťa naša vízia a činnosť zaujali, prihlás sa

!TU!

A my ťa budeme čoskoro kontaktovať!

ČO MI EŠTE FGE PONÚKA?

Stážuj v FG Europe!
Tvoju skúsenosť v FGE ti radi poskytneme ako stáž. Pomôže ti v škole a pomôže ti v práci. Dnes sa každý pozerá na to, čo robíš naviac. Pridaj sa k nám a nebuď priemer.
Staň sa súčasťou stále rastúceho networku!
FGE sa stále rozrastá. Začali sme v Bratislave a postupne sa rozširujeme po celom Slovensku. Tým ako rastieme, ti ponúkame stále viac príležitostí. Ak budeš mať záujem, môžeš pracovať na celoslovenských projektoch alebo zúčasťňovať sa rôznych školení a tréningov na Slovensku alebo zahraničí.