STAŇ SA ČLENOM NÁŠHO TÍMU V BANSKEJ BYSTRICI!

Chcel by si sa stať súčasťou niečoho väčšieho a pomôcť vzdelávaniu na Slovensku ako aj sebe samému? Future Generation Europe, prvý krát, spúšťa regionálne projekty, ktoré sú zamerané na zlepšenie vzdelania a kvality života v Banskej Bystrici.

ČO JE FUTURE GENERATION EUROPE?

Future Generation Europe je mládežnícka a projektová organizácia, ktorá si dáva za cieľ pomôcť bežným mladým ľuďom uplatniť sa na trhu práce alebo v podnikaní. Našou ambíciou je poskytnúť žiakom stredných škôl a študentom vysokých škôl kariérové poradenstvo, motiváciu a schopnosti pre svoj osobný rast.

Našu činnosť sme začali na Slovensku v roku 2014. Odvtedy sme na svet priniesli rôzne značky – vlajkový projekt Mini-Erasmus, sieť mentorských programov Lead Up, Lady Up a Wake Up. Snažíme sa taktiež priniesť na Slovensku výborné nápady zo zahraničia prostredníctvom súťaže Back from Abroad a zorganizovali sme aj našu prvú medzinárodnú výmenu No Need for NEET.

Za našu prácu sme boli ocenení v roku 2015 ako víťaz Ceny Karola Veľkého, ktorú organizuje Európsky parlament, v roku 2016 Národnou cenou kariérového poradenstva za inovatívny prístup v poskytovaní kariérového poradenstva žiakom stredných škôl, a v roku 2017 ako finalista v kategórií Dobrovoľnícky projekt roka 2016. Predseda našej organizácie sa stal v roku 2017 Koordinátorom dobrovoľníkov roka. 

V roku 2018 sme si stanovili ako cieľ rozbehnúť naše regionálne pobočky.
Ty môžeš byť toho tiež súčasťou. Stačí, aby si bol sám sebou a chcel skúsiť niečo nové. 

POMÔŽ NÁM PRIPRAVIŤ

ERASMUS+ ROLEMODELS

V spolupráci so SAAIC (Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu) pripravuje FGE sériu diskusií ERASMUS+ RoleModels. Projekt vznikol kvôli stále nedostatku aktívneho občianstva v regiónoch a vďaka tomu narastajúcemu extrémizmu a xenofóbií. Je potrebné ukazovať mladým ľuďom pozitívne vzory a motivovať ich na sebe pracovať. Jedine aktívnou spoločnosťou dokážeme bojovať voči hrozbám, ktorým budeme v budúcnosti čeliť.

Vďaka tvojej pomoci budeme môcť vytvoriť podujatia, kde budeme motivovať mladých ľudí aktívne niečo robiť, aby sa cítili prospešní pre seba a svoje okolie.

Zároveň sa dozvedia, ako môžu využiť ďalšie možnosti vďaka ERASMUS+ projektovej schéme.

Projekt rozbiehame na jar 2018!

BORN TO SUCCEED

FGE prináša úspešný mentorský program Lead Up pod záštitou prezidenta Andreja Kisku do regiónov. Náš nový projekt však nebude mať za úlohu len vytvoriť mentorský vzťah medzi trainee a trénerom, jeho cieľom bude priniesť do regiónu nápady, projekty a aktivity trainees, ktoré pomôžu zlepšiť naše okolie. Pomôžeme tak mladým zrealizovať ich nápady, ktoré by možno bez našej pomoci ostali navždy nevyslovené.

Vďaka tvojej pomoci dokážeme vytvoriť komunitu mladých ľudí – trainees, trénerov a členov regionálneho tímu FGE, ktorí pripravia projekty a aktivity zlepšujúce životy v regióne.

Ako člen tímu budeš pripravovať sprievodné eventy, zabezpečovať trénerský vzťah trénera a trainee a v neposlednom rade pomáhať traineemu zrealizovať jeho cieľ.

Projekt rozbiehame na jar 2018!

MINI-ERASMUS

FGE už tradične každý november pripravuje v Banskej Bystrici projekt Mini-Erasmus. Vďaka nemu môžu žiaci stredných škôl z celého Slovenska zažiť vysokú školu na vlastnej koži a zistiť tak, či je daná škola pre nich to pravé.

Projekt prebieha počas jedného týždňa zimného semestra a žiaci sa počas neho zúčastňujú skutočnej výuky na vysokej škole. Komunikujú tak so študentami, profesormi a zažívajú vysokoškolský život v predstihu. Okrem toho sa žiakov snažíme naučiť rozmýšľať za horizont. Snažíme sa ich naučiť, aby sa zamysleli aj nad prácou, ktorá príde po škole. Preto organizujeme aj rôzne workshopy, prednášky s osobnosťami či iné networkingové aktivity.

Vďaka tvojej pomoci budeme môcť mladým ukázať nové možnosti a pomôcť im zistiť, či je ich zamýšľaný smer pre nich skutočne dobrá cesta.

Projekt rozbiehame na jeseň 2018!

DO TÍMU HĽADÁME

 

Študentov vysokých škôl v regióne Banská Bystrica

 

Pracujúcich v regióne Banská Bystrica

 

Žiakov stredných škôl vo veku od 16 rokov v regióne Banská Bystrica

Členovia tímu budú pracovať na vyššie uvedených projektoch. Tvojou úlohou bude príprava eventov, komunikácia s partnermi a účastníkmi projektov, prípadne ak sa v tom chceš niečo naučiť tak marketing projektov.

Je veľa spôsobov ako pomôcť. My sme si vybrali cestu pomôcť bežným mladým ľuďom posunúť sa ďalej. Našim cieľom je zlepšiť vzdelávanie v regióne a prepojiť mladých ľudí, ktorí hľadajú tú správnu komunitu na uskutočnenie ich nápadov.

Ak ťa naša vízia a činnosť zaujali, prihlás sa

!TU!

A my ťa budeme čoskoro kontaktovať!

ČO MI EŠTE FGE PONÚKA?

Stážuj v FG Europe!
Tvoju skúsenosť v FGE ti radi poskytneme ako stáž. Pomôže ti v škole a pomôže ti v práci. Dnes sa každý pozerá na to, čo robíš naviac. Pridaj sa k nám a nebuď priemer.

Staň sa súčasťou stále rastúceho networku!
FGE sa stále rozrastá. Začali sme v Bratislave a postupne sa rozširujeme po celom Slovensku. Tým ako rastieme, ti ponúkame stále viac príležitostí. Ak budeš mať záujem, môžeš pracovať na celoslovenských projektoch alebo zúčasťňovať sa rôznych školení a tréningov na Slovensku alebo zahraničí.