STAŇ SA ČLENOM NÁŠHO TÍMU V BANSKEJ BYSTRICI!

Chcel by si sa stať súčasťou niečoho väčšieho a pomôcť vzdelávaniu na Slovensku ako aj sebe samému? Future Generation Europe spúšťa regionálne projekty, ktoré sú zamerané na zlepšenie vzdelania a kvality života v Banskej Bystrici.

ČO JE FUTURE GENERATION EUROPE?

Future Generation Europe je mládežnícka a projektová organizácia, ktorá si dáva za cieľ pomôcť bežným mladým ľuďom uplatniť sa na trhu práce alebo v podnikaní. Našou ambíciou je poskytnúť žiakom stredných škôl a študentom vysokých škôl kariérové poradenstvo, motiváciu a schopnosti pre svoj osobný rast.

Našu činnosť sme začali na Slovensku v roku 2014. Odvtedy sme na svet priniesli rôzne značky – vlajkový projekt Mini-Erasmus alebo sieť mentorských programov Lead Up, Lady Up a Wake Up.

Za našu prácu sme boli ocenení v roku 2015 ako víťaz Ceny Karola Veľkého, ktorú organizuje Európsky parlament, v roku 2016 Národnou cenou kariérového poradenstva za inovatívny prístup v poskytovaní kariérového poradenstva žiakom stredných škôl, a v roku 2017 ako finalista v kategórií Dobrovoľnícky projekt roka 2016. Predseda našej organizácie sa stal v roku 2017 Koordinátorom dobrovoľníkov roka. 

V roku 2018 sme si stanovili ako cieľ rozbehnúť naše regionálne pobočky.
Ty môžeš byť toho tiež súčasťou. Stačí, aby si bol sám sebou a chcel skúsiť niečo nové. 

POMÔŽ NÁM PRIPRAVIŤ

FGE už tradične každý november pripravuje v Banskej Bystrici projekt Mini-Erasmus. Vďaka nemu môžu žiaci stredných škôl z celého Slovenska zažiť vysokú školu na vlastnej koži a zistiť tak, či je daná škola pre nich to pravé.

Projekt prebieha počas jedného týždňa zimného semestra a žiaci sa počas neho zúčastňujú skutočnej výuky na vysokej škole. Komunikujú tak so študentami, profesormi a zažívajú vysokoškolský život v predstihu. Okrem toho sa žiakov snažíme naučiť rozmýšľať za horizont. Snažíme sa ich naučiť, aby sa zamysleli aj nad prácou, ktorá príde po škole. Preto organizujeme aj rôzne workshopy, prednášky s osobnosťami či iné networkingové aktivity.

Vďaka tvojej pomoci budeme môcť mladým ukázať nové možnosti a pomôcť im zistiť, či je ich zamýšľaný smer pre nich skutočne dobrá cesta.

Projekt rozbiehame na jeseň 2018!

DO TÍMU HĽADÁME

 

Študentov vysokých škôl v regióne Banská Bystrica

 

Pracujúcich v regióne Banská Bystrica

 

Žiakov stredných škôl vo veku od 16 rokov v regióne Banská Bystrica

Členovia tímu budú pracovať na projekte MiniErasmus. Tvojou úlohou bude príprava eventov, komunikácia s partnermi a účastníkmi projektov, prípadne ak sa v tom chceš niečo naučiť tak marketing projektov.

Budeme radi, ak si trúfneš byť lídrom projektu MiniErasmus v Banskej Bystrici. Líderstvo ťa naučí neoceniteľné skúsenosti, ktoré budeš môcť zúžitkovať vo svojom pracovnom živote. Nie každý deň sa môžeš stať hlavou projektu pre 50 účastníkov! Líderstvo je začiatok tvojho úspechu v budúcnosti.

Ak ťa naša vízia a činnosť zaujali, prihlás sa

!TU!

A my ťa budeme čoskoro kontaktovať!

ČO MI EŠTE FGE PONÚKA?

Stážuj v FG Europe!
Tvoju skúsenosť v FGE ti radi poskytneme ako stáž. Pomôže ti v škole a pomôže ti v práci. Dnes sa každý pozerá na to, čo robíš naviac. Pridaj sa k nám a nebuď priemer.
Staň sa súčasťou stále rastúceho networku!
FGE sa stále rozrastá. Začali sme v Bratislave a postupne sa rozširujeme po celom Slovensku. Tým ako rastieme, ti ponúkame stále viac príležitostí. Ak budeš mať záujem, môžeš pracovať na celoslovenských projektoch alebo zúčasťňovať sa rôznych školení a tréningov na Slovensku alebo zahraničí.