Podmienky & priebeh projektu

Ak máš záujem zapojiť sa do bezplatného mentorského programu Born do Succeed, na tejto stránke sa dozvieš všetko o podmienkach účasti a priebehu projektu.

Kedy bude možné zapojiť sa do projektu Born do Succeed?

Pilotný ročník projektu prebieha od apríla 2018 do októbra 2018. Počas obdobia programu sa budeme zameriavať najmä na to, ako dokážeš prispieť k rozvoju košického alebo prešovského kraja, zlepšiť kvalitu života v tomto regióne a aký progres počas projektu dosiahneš ty sám.

 

REGISTRÁCIA PRE PILOTNÝ ROČNÍK BORN TO SUCCEED JE UKONČENÁ!

 

Môžem sa práve ja zúčastniť projektu Born do Succeed?

 

Na úspešné prijatie do projektu Born do Succeed musíš spĺňať nasledovné požiadavky:

  • Vek: v čase úvodného kick off stretnutia (12.5.2018) minimálne 16 rokov, maximálne 26 rokov
  • študent strednej školy alebo vysokej školy,
  • mať plán aktivity, ktorej zrealizovaním chceš zlepiť súčasnú situáciu v košickom alebo prešovskom samosprávnom kraji (môžeš sa zamerať na celý kraj alebo na konkrétné mesto, dedinu, sídlisko či menšiu komunitu ľudí),
  • prihlásiť sa môžeš ako jednotlivec alebo ako tím zložený maximálne 3 členov,
  • časová dostupnosť a ochota zúčastňovať sa sprievodných podujatí programu,
  • komunikatívnosť.

V registrácii budeš mať väčšiu šancu:

  • čím väčší bude tvoj cieľ a pridaná hodnota pre región, ktorú zrealizovaním svojej aktivity pod dohľadom skúseného trénera dosiahneš,
  • ak sa vieš odlíšiť a zaujať originalitou,
  • ak vieš jasne opísať svoje očakávania od projektu
  • ak vieš zdôvodniť, prečo ti zvolený tréner pomôže dosiahnuť tvoj cieľ

Ako sa môžem zapojiť do projektu Born do Succeed?

Registrácia prebieha vyplnením registračného formulára vo vopred vymedzenom období, ktoré oznámime na tejto webovej stránke a Facebook fanpage Future Generation Europe. Dbaj na to, aby si formulár vyplnil naozaj dôsledne. Na zle vyplnenú prihlášku nebudeme prihliadať. Registrácia slúži na to, aby sme sa o tebe dozvedeli čo najviac. Je dobré, keď nám čo najpresnejšie uvedieš, s akou aktivitou sa do projektu prihlasuješ, kto by mal byť tvoj tréner a prečo.

Po vyhodnotení registračných formulárov zašleme akceptačný e-mail len prijatým účastníkom.

Ako to bude celé prebiehať?

Ešte stále si nevieš predstaviť, ako to bude na Born do Succeed vyzerať? Nevadí! V nasledujúcich pár riadkoch ti predstavíme všetko čo máme pre teba pripravené.

Úvodné KICK OFF stretnutie

Ak budeš úspešne vybraný v registrácií, či už sám alebo so svojimi tímovými partnermi, pozveme ťa/vás na úvodné stretnutie trénerov a trainees, ktoré sa bude konať v sobotu 12.5.2018 v príjemnom prostredí v Košiciach. Na tomto stretnutí sa zoznámiš so svojím trénerom aj s ostatnými trainees, ktorí budú vybraní do projektu a dozvieš sa, na čom budú počas programu jednotlivé tímy pracovať.

Práca na naplánovanej aktivite pod dohľadom skúseného trénera

Počas piatich mesiacov budeš pracovať sám alebo so svojim tímom pod dohľadom skúseného človeka z praxe na aktivite, s ktorou si sa prihlásil do projektu. Práca na aktivite pozostáva z fázy prípravy aktivity a z jej následnej realizácie. Komunikácia s trénerom bude prebiehať podľa vašej dohody. To znamená, že si spolu s trénerom podľa potreby a vašich možností zvolíte, ako často sa budete stretávať alebo komunikovať prostredníctvom telefónu, skypu, či e-mailu. Okrem toho, ti k dispozícii budeme počas celého trvania projektu aj my – členovia tímu FGE Košice. Ak by si potreboval s čímkoľvek pomôcť, prípadne počuť názor či radu inej osoby, budeme radi, ak sa na nás obrátiš ako na prvých. 🙂

Záverečné podujatie

Každý projekt potrebuje bodku na záver. Tá pre teba príde v októbri 2018. Počas záverečného verejného podujatia každý jednotlivec alebo tím odprezentuje aktivitu, ktorú sa mu podarilo zrealizovať, aké zlepšenie priniesol regiónu a ľuďom v ňom žijúcim, čo mu projekt priniesol ako účastníkovi a ako sa mu pracovalo pod dohľadom vybraného trénera.

Chýbať nebude ani ocenenie v podobe certifikátu o účasti v programe, vecných prekvapení a záverečné posedenie pod vlajkou Born to Succeed.

Nezúfaj, mentoring v tomto momente končiť nemusí! So svojim trénerom môžeš zostať v kontakte aj naďalej. Kto vie, možno bude Born to Succed začiatok vašej veľkej spolupráce.